Zavřít reklamu

Tento týden se koná nový ročník veletrhu Mobile World Congress (MWC) a samozřejmě se jej účastní i Google. Ten na něm představil 9 nových androidových funkcí. Jedná se o funkce, které nejsou omezeny konkrétní verzí systému, takže je budou moci používat všichni uživatelé Androidu.

Zhruba polovina nových funkcí Androidu je dostupná již nyní, ta druhá pak dorazí v zatím nespecifikovaném termínu. Zde je shrnutí všeho, co můžete očekávat.

Nové funkce Androidu dostupné již nyní

  • Přiblížení stránky v prohlížeči Chrome – pokud jste dříve v Chromu pro Android používali gesto pinch-to-zoom, přibližovali jste celou stránku, podobně jako statický obrázek. Počínaje dnešní verzí Chrome Beta (brzy má být vydána stabilní verze) můžete použít zmíněné gesto k tomu, abyste změnili velikost textu, obrázků, videa a ovládacích prvků a přitom zachovali rozvržení stránky. Toto funguje až do 300% přiblížení. V Chromu pro Android si také budete moci nastavit výchozí úroveň zoomu, abyste nemuseli pokaždé svírat prsty.
  • Potlačení hluku ve službě Google Meet – tato funkce již technicky existuje na vybraných telefonech a tabletech, nyní však bude dostupná na mnoha dalších. Funkce v podstatě filtruje hluk na pozadí, když mluvíte, takže je ideální pro ty, co pořádají schůzky v kavárnách nebo na letištích.
  • Psaní poznámek v souborech PDF v aplikaci Drive – tato zbrusu nová funkce Androidu vám umožňuje „čmárat“ poznámky do souborů PDF pomocí prstu nebo dotykového pera přímo v aplikaci Google Drive. Můžete také zvýraznit text, abyste se ujistili, že vynikne, když jej přečtete vy nebo váš kolega.
  • Nové kombinace Emoji Kitchen – kombinování dvou různých emotikonů je již možné v Emoji Kitchen pro klávesnici Gboard, nyní však můžete vytvářet ještě divočejší kombinace.

Nové funkce Androidu, které budou dostupné později

  • Rychlé párování na chromeboocích – pokud máte sluchátka, brzy je budete moci připojit k vašemu chromebooku jediným klepnutím. Pokud jsou sluchátka již připojena k vašemu androidovému telefonu, nemusíte je vůbec nastavovat – budou automaticky dostupná i na vašem chromebooku.
  • Widget pro jednu poznámku v aplikaci Google Keep –  tento nový widget vám umožní spravovat vaše poznámky a odškrtávat si seznam úkolů přímo z domovské obrazovky.
  • Nové animace potvrzující placení v Peněžence – když na svém telefonu úspěšně provedete platbu pomocí aplikace Peněženka Google, brzy uvidíte nové animace potvrzující transakci.  Animacím budou vévodit motivy zvířat.
  • Rychlý přístup k poznámkám Google Keep na Wear OS – budete mít rychlý přístup k poznámkám Keep a dalším funkcím z hlavního ciferníku na chytrých hodinkách se systémem Wear OS 3+.
  • Nové režimy zvuku a zobrazení pro Wear OS – tyto nové funkce systému Wear OS 3+ vylepší na vašich hodinkách usnadnění přístupu. Budete moci mít mono zvuk místo sterea a používat režimy korekce barev a zobrazení ve stupních šedi.

Dnes nejčtenější

.