Zavřít reklamu

Vydáním řady Galaxy S23 se Samsung tak trochu zahnal do kouta. Nová řada jeho vlajkových lodí má minimalistický design a zdá se, že neponechává mnoho prostoru pro možné vylepšení. O to větší záhadou se pak stává řada Galaxy S24, která má přijít v příštím roce, a která je v tomto ohledu méně předvídatelná. Anebo možná také ne. 

Kam se Samsung se svou řadou Galaxy S posune v roce 2024? Mohl by opět bezdůvodně změnit vzhled příští generace svých vlajkových telefonů? Nebo budou všechny modely Galaxy S vypadat ve svých budoucích generacích víceméně stejně, dokud Samsung řadu zcela nenahradí skládacími telefony? Je to mnoho otázek a málo odpovědí.

Je stagnující design vyloženě špatný? 

Samsung pravděpodobně nemůže zase použít nějaký výstup pro fotoaparáty, když tento prvek zcela odstranil a aktuální podoba má být zavedena napříč celým portfoliem (tedy i u modelů Galaxy A). Pokud se společnost opět nerozhodne vydat se zcela jiným směrem, bude zde s námi aktuální podoba zadní strany telefonů po následující roky. Nástupci Galaxy S23 Ultra se možná časem stanou ploššími, a to jak z přední, tak zadní strany, ale i tak pravděpodobně nebudou nijak drasticky měnit stávající vzorec designu. Nebo se nám naopak podle něho zakřiví i základní modely.

Co když bude Galaxy S24 Ultra vypadat jako S23 Ultra a S22 Ultra? Známe to i z iPhonů, kdy každá následující generace vypadá vlastně stejně, jako ta předchozí, a uživatelé to přijali, tak proč by nemohli zde? Musí každá nová generace vypadat jinak, aby ospravedlnila svou existenci na trhu, nebo jde o něco jiného? Vnější změny mohou často sloužit k zakrytí nedostatku skutečného pokroku v jiných oblastech, na kterých skutečně záleží, tj. v hardwarových specifikacích. Vidíme to právě i u letošních základních modelů řady S23 a S23+, u kterých změny oproti loňské generaci spočítáte na prstech jedné ruky. To ale napovídá, že i když bude příští generace vypadat stejně, uvnitř bychom se mohli posunout o poznání dále.

Pokud tedy dosáhl Samsung u řady Galaxy S designové dokonalosti, kde může jen ubírat na výstupu objektivů, s ohledem na řadu skládacích telefonů má plné ruce práce. Řady Galaxy Z ještě nedosáhly stejné designové vyspělosti jako řada Galaxy S a Samsung bude své ohebné telefony pravděpodobně vylepšovat ještě po mnoho let. Jistotou ale může být, že minimálně v případě Z Foldu5 okopíruje design fotoaparátů řady S, takže se i zde zbaví zbytečného výstupu. To však uvidíme až v létě.

Řadu Galaxy S23 koupíte např. zde

Související články

Dnes nejčtenější

.