Zavřít reklamu

Galaxy S20 FE byl celosvětovým hitem, ale nástupce v podobě Galaxy S21 FE si už tak dobře nevedl, a to částečně i kvůli jeho vyšší ceně. V loňském roce společnost Samsung vynechala uvedení Galaxy S22 FE kvůli nedostatku čipů a globálnímu ekonomickému poklesu úplně. Nové zprávy však tvrdí, že jsme se s řadou Fan Edition ještě nerozloučili. 

Zprávy konkrétně uvádějí, že Samsung uvede na trh nový smartphone Galaxy S Fan Edition, kterým by tedy z logiky věci měl být Galaxy S23 FE, ve druhé polovině roku 2023. Samsungu se podle všeho podařilo prodat přes 10 milionů kusů Galaxy S20 FE, v porovnání s tím ale Galaxy S21 FE v prodejích značně pokulhával. Dokonce i Galaxy A73 měl tristní prodejní čísla s pouhými prodanými třemi miliony kusů.

Společnost tedy nyní pečlivě plánuje své portfolio tak, aby se vyhnula kanibalizaci prodeje mezi jednotlivými zařízeními. Údajně vynechá Galaxy A74 a Áčka řady 7 obecně, aby zlepšila prodeje právě chystaného Galaxy S23 FE. I když toho o telefonu zatím moc nevíme, údajně by jeho čipset neměl být Exynos 2300, ale spíše aktuální Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, případně loňská špička Snapdragon 8+ Gen 1.

Problém je zde samozřejmě s časem představení. V létě nás čekají skládačky, takže tam má Samsung jasně plno, září patří iPhonům, kdy by byl nový FE jasně zastíněn. Pak už jsme zase relativně blízko uvedení řady Galaxy S24, kdy už mnozí mohou čekat spíše na zlevnění aktuální nebo loňské řady než si koupit sice nový ale do jisté míry osekaný model. Aby měl Galaxy S23 FE smysl, měl by jej Samsung představit ve 2 čtvrtletí, což ale pravděpodobně nestihne.

Dnes nejčtenější

.