Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Patříte mezi ty, kterým je líto zastaralou či nepoužívanou elektroniku vyhodit? Schováváte si ji s tím, že ji v budoucnu určitě ještě využijete? Pokud máte v šuplíku nevyužitý telefon, máme pro Vás tip, jak jej „oprášit“ a dát mu nový smysl.

Myšlenky „dát věcem jiný význam“ se chytla brněnská společnost Master Internet, konkrétně její vývojářská divize MasterAPP, která vytvořila aplikaci pro zabezpečení domova ZoomOn. S touto aplikací Vám k vytvoření jednoduchého domácího kamerového systému stačí pouze dvě mobilní zařízení a internetové připojení.

ZoomOn

„Může se na první pohled zdát, že zabezpečení domova spočívá primárně v pořízení a instalaci sofistikovaného kamerového systému. My si to nemyslíme. Oblast zabezpečení domova chceme zpřístupnit i těm, kteří zatím neví, jak začít bez větších nákladů. Bezpečnostní systém z mobilních telefonů je skvělý odrazový můstek pro všechny, kteří zabezpečení majetku nechtějí podcenit,“ říká k hlavní myšlence aplikace Frederik Gergeľ, produktový manažer aplikace ZoomOn.

2 telefony = jednoduchý kamerový systém

Princip tvorby kamerového systému prostřednictvím aplikace ZoomOn je jednoduchý. Na dva telefony si nainstalujete aplikaci ZoomOn. Následně telefony přímo v aplikaci spárujete (vygenerovaným QR kódem nebo pěticiferným kódem), čímž vznikne jednoduchý kamerový systém. Jeden telefon poslouží jako kamera a druhý jako monitor, který budete mít u sebe. Pak už stačí jen kamerovou jednotku umístit na vhodné místo a zahájit monitorování.

Možností využití aplikace ZoomOn je nespočet. Ať už vyrazíte do práce, na nákupy nebo na návštěvu přátel, s aplikací můžete mít svůj domov neustále na očích. Aplikace spolehlivě poslouží i jako dětská chůvička nebo kamera pro hlídání domácích mazlíčků.

Moderní funkce, neomezený dosah

Nejdůležitější funkcí bezpečnostních kamer je samozřejmě videopřenos. Aplikace staví na kvalitním živém přenosu videa v HD rozlišení, díky čemuž zřetelně vidíte, co se před kamerovou jednotkou děje.

Tím však výčet funkcí aplikace nekončí. Videopřenos doplňují další užitečné funkce, díky kterým zůstanete v klidu, ať jste kdekoliv:

  • Detekce pohybu. Aplikace dokáže rozeznat pohyb před kamerovou jednotkou a ihned Vás na něj upozornit.
  • Detekce zvuku. V nastavení aplikace si díky interaktivního posuvníku můžete nastavit, na jakou intenzitu hluku chcete být upozorněni.
  • Neomezený dosah. Vzdálenost obou zařízení ani typ internetového připojení nehraje roli. Aplikace funguje na WiFi i mobilních datech, takže na svůj domov se můžete podívat kdykoliv a kdekoliv.
  • Chytrá upozornění. Kromě výše uvedených notifikací si můžete nastavit i upozornění na odpojení kamery od napájení, pokles kapacity baterie pod 10 % i odpojení kamerové jednotky od monitoringu.
  • Oboustranný zvuk. Aplikace funguje i jako oboustranná vysílačka. Snadno tak můžete mluvit na osobu, která se nachází u kamerové jednotky.
  • Přední/zadní kamera. Je zcela na Vás, jestli budete monitorovat přední nebo zadní kamerou na vašem mobilním telefonu.
  • Noční režim. V horších světelných podmínkách si můžete monitorované místo nasvítit bleskem mobilního telefonu nebo zvýšeným jasem předního displeje.
  • Zoom-in / Zoom-out. Obraz na monitorovací jednotce si můžete až desetkrát přiblížit. Díky tomu Vám neunikne žádný detail sledovaného místa.
  • Nahrávky. Do úložiště se Vám mohou automaticky ukládat nahrávky s detekcí pohybu. Záznam si můžete uložit i manuálně, a to prostřednictvím tlačítka pro nahrávání.
  • Šifrování přenosu dat. Veškerý video/audio přenos je šifrován a přístup k němu mají jen samotní uživatelé.

Všemi funkcemi uživatele provede krátký tutoriál, který se zobrazí během prvního spuštění aplikace. K dispozici je i sekce FAQ přímo v aplikaci – kromě odpovědí na často kladené otázky tu uživatelé najdou i informace týkající se uživatelských účtů a předplatných.

Spuštěnou aplikaci nemusíte mít neustále na displeji. Monitorování samozřejmě běží i na pozadí telefonu, takže uživatelé mají volný displej pro práci s jinými aplikacemi.

Náhledy aplikace ZoomOn
Náhledy aplikace ZoomOn

Monitor pro IP ONVIF kamery

Vývojáři aplikace ZoomOn přišli nedávno i s novou funkcionalitou, která aplikaci přiblíží i majitelům IP bezpečnostních kamer fungujících na standardu ONVIF. Do aplikace si totiž můžete přidat i některé výše uvedené bezpečnostní kamery. To ocení především ti uživatelé, kterým z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje aplikace od výrobce kamery.

I párování s bezpečnostní kamerou je jednoduché – aplikace vyhledá v domácí Wi-Fi síti aktivní IP ONVIF kamery a jednoduše je přidá do seznamu kamerových jednotek. Samozřejmě nechybí ani možnost manuálního přidání na základě IP adresy a názvu kamery.

Multiplatformní režim

Vývojáři z divize MasterAPP neustále pracují na tom, aby aplikace byla přístupná širokému spektru uživatelů bez ohledu na typ mobilního zařízení nebo operační systém.

„Aplikace je samozřejmě dostupná i v AppStore pro uživatele iOS zařízení, takže jednotlivé platformy mezi sebou můžete libovolně kombinovat – iPhone Vám může sloužit jako kamera, zatímco Váš telefon s Androidem bude zobrazovací jednotkou,“ upřesňuje Frederik Gergeľ.

Tři dny na zkoušku

Chcete-li začít řešit zabezpečení vašeho domova a bezpečnost vašich blízkých, není nic jednoduššího než si aplikaci ZoomOn nainstalovat na dvě zařízení a využít bezplatnou 3denní zkušební verzi (při volbě ročního předplatného). Takto budete mít dostatek času si aplikaci náležitě vyzkoušet a zjistit, zdali Vám bude vyhovovat.

Po konci zkušební verze si můžete vybrat mezi měsíčním, ročním, nebo celoživotním předplatným. S volbou předplatného Vám rád poradí i support tým, který je dostupný 24 hodin denně přes kontaktní formulář v aplikaci.

Zůstaňte v klidu, ať jste kdekoliv!

Pokud si stále nejste jistí, jak Vám aplikace ZoomOn může pomoci, navštivte webové stránky ZoomOn, kde najdete všechny potřebné informace.

Aplikaci ZoomOn pro Android stáhnete zde

Související články

Dnes nejčtenější

.