Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Patříte mezi ty, kterým je líto zastaralou či nepoužívanou elektroniku vyhodit? Schováváte si ji s tím, že ji v budoucnu určitě ještě využijete? Pokud máte v šuplíku nevyužitý telefon, máme pro Vás tip, jak jej „oprášit“ a dát mu nový smysl.

Myšlenky „dát věcem jiný význam“ se chytla brněnská společnost Master Internet, konkrétně její vývojářská divize MasterAPP, která vytvořila aplikaci pro zabezpečení domova ZoomOn. S touto aplikací Vám k vytvoření jednoduchého domácího kamerového systému stačí pouze dvě mobilní zařízení a internetové připojení.

ZoomOn

„Může se na první pohled zdát, že zabezpečení domova spočívá primárně v pořízení a instalaci sofistikovaného kamerového systému. My si to nemyslíme. Oblast zabezpečení domova chceme zpřístupnit i těm, kteří zatím neví, jak začít bez větších nákladů. Bezpečnostní systém z mobilních telefonů je skvělý odrazový můstek pro všechny, kteří zabezpečení majetku nechtějí podcenit,“ říká k hlavní myšlence aplikace Frederik Gergeľ, produktový manažer aplikace ZoomOn.

2 telefony = jednoduchý kamerový systém

Princip tvorby kamerového systému prostřednictvím aplikace ZoomOn je jednoduchý. Na dva telefony si nainstalujete aplikaci ZoomOn. Následně telefony přímo v aplikaci spárujete (vygenerovaným QR kódem nebo pěticiferným kódem), čímž vznikne jednoduchý kamerový systém. Jeden telefon poslouží jako kamera a druhý jako monitor, který budete mít u sebe. Pak už stačí jen kamerovou jednotku umístit na vhodné místo a zahájit monitorování.

Možností využití aplikace ZoomOn je nespočet. Ať už vyrazíte do práce, na nákupy nebo na návštěvu přátel, s aplikací můžete mít svůj domov neustále na očích. Aplikace spolehlivě poslouží i jako dětská chůvička nebo kamera pro hlídání domácích mazlíčků.

Moderní funkce, neomezený dosah

Nejdůležitější funkcí bezpečnostních kamer je samozřejmě videopřenos. Aplikace staví na kvalitním živém přenosu videa v HD rozlišení, díky čemuž zřetelně vidíte, co se před kamerovou jednotkou děje.

Tím však výčet funkcí aplikace nekončí. Videopřenos doplňují další užitečné funkce, díky kterým zůstanete v klidu, ať jste kdekoliv:

  • Detekce pohybu. Aplikace dokáže rozeznat pohyb před kamerovou jednotkou a ihned Vás na něj upozornit.
  • Detekce zvuku. V nastavení aplikace si díky interaktivního posuvníku můžete nastavit, na jakou intenzitu hluku chcete být upozorněni.
  • Neomezený dosah. Vzdálenost obou zařízení ani typ internetového připojení nehraje roli. Aplikace funguje na WiFi i mobilních datech, takže na svůj domov se můžete podívat kdykoliv a kdekoliv.
  • Chytrá upozornění. Kromě výše uvedených notifikací si můžete nastavit i upozornění na odpojení kamery od napájení, pokles kapacity baterie pod 10 % i odpojení kamerové jednotky od monitoringu.
  • Oboustranný zvuk. Aplikace funguje i jako oboustranná vysílačka. Snadno tak můžete mluvit na osobu, která se nachází u kamerové jednotky.
  • Přední/zadní kamera. Je zcela na Vás, jestli budete monitorovat přední nebo zadní kamerou na vašem mobilním telefonu.
  • Noční režim. V horších světelných podmínkách si můžete monitorované místo nasvítit bleskem mobilního telefonu nebo zvýšeným jasem předního displeje.
  • Zoom-in / Zoom-out. Obraz na monitorovací jednotce si můžete až desetkrát přiblížit. Díky tomu Vám neunikne žádný detail sledovaného místa.
  • Nahrávky. Do úložiště se Vám mohou automaticky ukládat nahrávky s detekcí pohybu. Záznam si můžete uložit i manuálně, a to prostřednictvím tlačítka pro nahrávání.
  • Šifrování přenosu dat. Veškerý video/audio přenos je šifrován a přístup k němu mají jen samotní uživatelé.

Všemi funkcemi uživatele provede krátký tutoriál, který se zobrazí během prvního spuštění aplikace. K dispozici je i sekce FAQ přímo v aplikaci – kromě odpovědí na často kladené otázky tu uživatelé najdou i informace týkající se uživatelských účtů a předplatných.

Spuštěnou aplikaci nemusíte mít neustále na displeji. Monitorování samozřejmě běží i na pozadí telefonu, takže uživatelé mají volný displej pro práci s jinými aplikacemi.

Náhledy aplikace ZoomOn
Náhledy aplikace ZoomOn

Monitor pro IP ONVIF kamery

Vývojáři aplikace ZoomOn přišli nedávno i s novou funkcionalitou, která aplikaci přiblíží i majitelům IP bezpečnostních kamer fungujících na standardu ONVIF. Do aplikace si totiž můžete přidat i některé výše uvedené bezpečnostní kamery. To ocení především ti uživatelé, kterým z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje aplikace od výrobce kamery.

I párování s bezpečnostní kamerou je jednoduché – aplikace vyhledá v domácí Wi-Fi síti aktivní IP ONVIF kamery a jednoduše je přidá do seznamu kamerových jednotek. Samozřejmě nechybí ani možnost manuálního přidání na základě IP adresy a názvu kamery.

Multiplatformní režim

Vývojáři z divize MasterAPP neustále pracují na tom, aby aplikace byla přístupná širokému spektru uživatelů bez ohledu na typ mobilního zařízení nebo operační systém.

„Aplikace je samozřejmě dostupná i v AppStore pro uživatele iOS zařízení, takže jednotlivé platformy mezi sebou můžete libovolně kombinovat – iPhone Vám může sloužit jako kamera, zatímco Váš telefon s Androidem bude zobrazovací jednotkou,“ upřesňuje Frederik Gergeľ.

Tři dny na zkoušku

Chcete-li začít řešit zabezpečení vašeho domova a bezpečnost vašich blízkých, není nic jednoduššího než si aplikaci ZoomOn nainstalovat na dvě zařízení a využít bezplatnou 3denní zkušební verzi (při volbě ročního předplatného). Takto budete mít dostatek času si aplikaci náležitě vyzkoušet a zjistit, zdali Vám bude vyhovovat.

Po konci zkušební verze si můžete vybrat mezi měsíčním, ročním, nebo celoživotním předplatným. S volbou předplatného Vám rád poradí i support tým, který je dostupný 24 hodin denně přes kontaktní formulář v aplikaci.

Zůstaňte v klidu, ať jste kdekoliv!

Pokud si stále nejste jistí, jak Vám aplikace ZoomOn může pomoci, navštivte webové stránky ZoomOn, kde najdete všechny potřebné informace.

Aplikaci ZoomOn pro Android stáhnete zde

Dnes nejčtenější

.