Zavřít reklamu

Samsung do nadstavby One UI 5 zavedl řadu omezení, aby vaše zařízení Galaxy mělo co možná nejlepší výdrž baterie. Bohužel tato omezení vedou k tomu, že některé aplikace zbytečně padají nebo na vašem zařízení prostě nefungují.

Aby ušetřila baterii, nadstavba One UI 5 automaticky zasáhne, pokud nějaká aplikace baterii vybíjí na pozadí. To může být případ aplikací, které nutně „vysávají“ data, v kterémžto případě může být tato funkce užitečná. V ostatních případech nadstavba vypne aplikace, které na pozadí běžet musejí, jako je například YouTube Music. Naštěstí existuje způsob, jak toto změnit, a to nastavením neomezeného přístupu k aplikacím.

Neomezený přístup k aplikacím na vašem telefonu Galaxy s One UI 5 nastavíte jednoduše. Stačí provést níže uvedené kroky:

  • Otevřete Nastavení.
  • Zaskrolujte dolů a klepněte na položku Aplikace.
  • Vyberte aplikaci, pro niž chcete změnit optimalizaci baterie.
  • Na této stránce vyberte položku Baterie.
  • Změňte možnost Optimalizováno nebo Omezeno na „Bez omezení“.

Neomezený přístup můžete nastavit u jakékoli aplikace, u které zjistíte, že se na vašem telefonu Galaxy bezdůvodně vypíná či nefunguje na pozadí. Nastavení na „Bez omezení“ umožní aplikaci běžet na pozadí nerušeně, bez ohledu na to, kolik spotřebovává energie. Pokud zjistíte, že se baterie náhle rychleji vybíjí, možná budete chtít u příslušné aplikace změnu vrátit. To by však neměl být problém u „appek“, jako je YouTube Music nebo jiných mediálních služeb.

Dnes nejčtenější

.