Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 13. do 17. února obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně se jedná o Galaxy Note10, Galaxy S20 FE, Galaxy A72, Galaxy Fold a Galaxy A04.

Na řadu Galaxy Note10, telefony Galaxy S20 FE, Galaxy A72 a skládačku Galaxy Fold začal Samsung vydávat únorový bezpečnostní patch. U Galaxy Note10 a Note10+ nese aktualizace firmwarovou verzi N97xFXXS8HWA5 a jako první dorazila do některých zemí Střední a Jižní Ameriky, jako je Mexiko, Guatemala, Argentina, Kolumbie nebo Peru, u Galaxy S20 FE verzi G780FXXSAEWB3 a jako první byla dostupná opět v některých zemích Jižní Ameriky, jako Argentina, Brazílie, Bolívie, Kolumbie nebo Uruguay, u Galaxy A72 verzi A725FXXS5CWB2 a jako první „přistála“ v Indii a u Galaxy Foldu verzi F900FXXS6HWA2 a jako první byla zpřístupněna mimo jiné v Mexiku, Panamě nebo Brazílii.

Únorový bezpečnostní patch opravuje přes 50 vulnerabilit, z čehož 48 opravil Google a šest Samsung. Dvě ze zranitelností opravené korejským obrem byly označeny jako vysoce nebezpečné, zatímco čtyři jako středně nebezpečné. Samsung opravil například exploity související se službou WindowManagerService, které umožňovaly útočníkům típnout screenshot, zranitelnost nalezenou ve funkci UwbDataTxStatusEvent umožňující útočníkům spouštět určité aktivity nebo chybu v zabezpečení v aplikaci Secure Folder, která umožňovala neoprávněným osobám fyzický přístup k telefonu za účelem zachycení náhledu aplikace.

Na budgetový telefon Galaxy A04 začal korejský gigant vydávat Android 13 s nadstavbou One UI 5.0. Je to jedno z mála zařízení Galaxy, na které Samsung příslušný update nestihl vydat do konce minulého roku. Aktualizace nese firmwarovou verzi A045FXXU1BWB1 a jako první dorazila do Kazachstánu. Její součástí je bezpečnostní záplata za prosinec 2022. V příštích několika týdnech by se měla rozšířit do dalších zemí, tedy i k nám.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.