Zavřít reklamu

Právě dnes vstoupila řada Galaxy S23 do oficiálního prodeje. My základní model Galaxy S23 už nějaký ten den trápíme v redakci, a tak vám můžeme přinést první větší pohled na jeho fotografické dovednosti. 

Možná tou největší změnou, kterou Samsung u modelu Galaxy S23 v případě fotoaparátů udělal, je právě design celého modelu. Co se týče specifikací, zde se toho moc neudálo. Jasně ale zapracoval na softwaru, který by měl pomoci dělat ještě lepší snímky, než tomu bylo v minulosti. 

  • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx , f2,2, úhel záběru 120 stupňů 
  • Širokoúhlý fotoaparát: 50 MPx, f1,8, úhel záběru 85 stupňů 
  • Teleobjektiv: 10 MPx, 3x optické přiblížení, f2,4, úhel záběru 36 stupňů 
  • Přední fotoaparát: 12 MPx, f2,2, úhel záběru 80 stupňů 

Hloubka ostrosti je zde v případě širokoúhlého fotoaparátu skvělá, a pokud ideálně trefíte vzdálenost, můžete se kochat i povedenými makro snímky. Rozsah přiblížení je spíše klasický, tedy 0,6x, 1x a 3x, pak následuje digitální zoom, který může být odstupňován ještě na 10x, 20x nebo 30x. Zázraky od toho ale samozřejmě nečekejte. První sada fotografií v galerii níže ukazuje celý rozsah od 0,6x až po 30x přiblížení, další už v případě přiblížení prezentují jen to maximální. Zde jsou oproti modelu Ultra jasné rezervy. Ten mimochodem umí až 100x přiblížení. 

I když nám v půli února počasí zrovna na nějaké líbivé fotky nepřeje, i tak se zde mohou projevit kvality teleobjektivu. Právě v něm má Samsung s Galaxy S23 velkou výhodu oproti konkurenčním iPhonům základní řady, které teleobjektiv zcela ignorují a nabízejí jen ten širokoúhlý doprovozený ultraširokoúhlým. S teleobjektivem prostě baví fotit a je vlastně i jedno, že má jen 10 MPx. Za snížených světelných podmínek jej ale pořád přece jen spíše ignorujte, k tomu ale ještě dále.

Portréty můžete pořád pořizovat na 1x nebo 3x přiblížení, kdy kvalitnější je to první, protože se zde použije širokoúhlý fotoaparát, líbivější ale ty s teleobjektivem jednoduše proto, že se dostanete blíže. I když se to pořád vylepšuje, zejména se zvířecími chlupy má režim Portrét prostě stále problémy. Selfie kamera poskočila z 10 na 12 MPx a výsledky, které podává, jsou víceméně bez výhrad. Pořád zde platí, že můžete scénu mírně oddálit, aby se na ní vešlo více osob.

Je poměrně neuvěřitelné, co dokáže software vykouzlit s nočním režimem. Níže se můžete podívat na ukázkové snímky ze všech tří objektivů, kdy je galerie řazena formou ultraširokoúhlý, širokoúhlý a tele objektiv. Jasně vidíte, že první a poslední se v nočních fotkách vyplatí spíše ignorovat, nicméně širokoúhlý umí při ideálním světle podat skvělé výsledky. Na druhou stranu extrémně přibarvuje a výsledná fotografie absolutně nekoresponduje s realitou. Je ale pravda, že na ní alespoň něco vidíte. 

Galaxy S23 nemá být fotografickou špičkou, i tak má ale předpoklady k tomu, aby poskytoval skutečně kvalitní výsledky. Na denní a běžné focení je ideální, v případě nočních fotografií je ale třeba počítat s tím, že má rezervy. Chcete-li více, musíte prostě sáhnout po Galaxy S23 Ultra. 

Dnes nejčtenější

.