Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S23 Ultra má být letošní špičkou na poli smartphonů s Androidem, který poskytne bezkonkurenční výkon ale i ty nejlepší fotoaparáty. Renomovaný test fotografických kvalit DXOMark mu ale přední příčky svého žebříčku nepřiřkl. Prohrává nejen s ohledem na loňské Pixely Googlu ale dokonce i předloňské iPhony. 

Žebříčku DXOMark stále vévodí Huawei Mate 50 Pro, za kterým je na druhém místě Google Pixel 7 Pro spolu s Honorem Magic4 Ultimate. První zde má 149 bodů, druhý a třetí pak shodně 147 bodů. Bramborová pozice náleží iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max, kdy mají oba modely jen o bod méně. Na 7. příčce přitom najdeme už předloňské iPhony, tedy iPhone 13 Pro a 13 Pro Max, které mají 141 bodů. Samsung Galaxy S23 Ultra však dostal bodů jen 140 a tím pádem mu patří až 10. místo, které sdílí ještě s Google Pixelem 7 a Vivo X90 Pro+ (Galaxy S22 Ultra se Snapdragonem je na 17. Příčce, s Exynosem dokonce až na 24. spolu s iPhonem 12 Pro Max).

DXO se při testu líbil konzistentní výkon fotoaparát ve všech jeho funkcích, což z něj podle redaktorů dělá skvělý a všestranný fotomobil. Chválili i velmi dobré vykreslování fotografií, které poskytuje vysokou úroveň detailů, velmi dobré automatické ostření jak u fotografií, tak videa, které umožňuje zachytit ten správný okamžik za většiny světelných podmínek. Chválí i výkon teleobjektivů.

Nelíbí se naopak znatelná ztráta detailů fotografie při slabém osvětlení, určité zpoždění závěrky při fotografování za slabého osvětlení a nestabilita expozice a zaostření, zejména v protisvětle. Skóre fotoaparátu je tak 139 (nejvíce je 152), rozostření 70 (nejvíce je 80), zoomu 141 (nejvíce je 151) a videa 137 (nejvíce je 149). Celkově při fotografován za slabého světla si špička Samsungu vysloužila 106 bodů, kdy je nejvíce 122.

Dnes nejčtenější

.