Zavřít reklamu

Řada Galaxy S23 přinesla několik nových funkcí fotoaparátu, včetně možnosti natáčet videa v rozlišení 8K při 30 fps, 4K portrétních videí nebo rozlišení QHD v režimu Super Steady. Představila také funkci Astro Hyperlapse, která umožňuje nahrávat dechberoucí časosběrná videa noční oblohy s hvězdami a dalšími vesmírnými objekty. Vypadá to však, že tato funkce je omezena jen na nové „vlajky“ Samsungu.

Nejen my jsme očekávali, že Samsung by mohl režim Astro Hyperlapse zpřístupnit prostřednictvím aktualizace s nadstavbou One UI 5.1 na starších vlajkových telefonech, jako jsou řady Galaxy S21 a Galaxy S22 nebo skládačka Galaxy Z Fold4, to se však nestalo. Řady Galaxy S22 a Galaxy S23 prostřednictvím aplikace Expert RAW podporují funkci Astro Photo, videa Astro Hyperlapse ale dokáže nahrávat pouze Galaxy S23.

Jiné vlajkové lodě Samsungu, jako je Galaxy S20, Galaxy Note20, Galaxy Z Fold3 nebo Galaxy Z Fold4, pak nepodporují vůbec žádné astro funkce a aktualizace s One UI 5.1 na tom nic nemění. Korejský obr tedy zatím nepřinesl žádné astrofotografické funkce do jiných zařízení, než jsou modely řad Galaxy S22 a Galaxy S23. A vytváření časosběrných videí oblohy a hvězd je ještě exkluzivnější, momentálně tuto funkci umí pouze Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra.

Níže je oficiální video Samsungu o režimu Astro Hyperlapse, abyste si udělali představu, co dokáže vyprodukovat (samozřejmě se správnými světelnými podmínkami a na správném místě).

Související články

Dnes nejčtenější

.