Zavřít reklamu

Existuje řada důvodů, proč vám někdo může chtít trvale zabránit v kontaktu s ním. Nejlepší způsob, jak zjistit, jestli se to stalo vám a proč, je zeptat se dotyčné/dotyčného osobně. To však může být nepříjemná konfrontace, na kterou se nikdo netěší. Ani ty nejlepší telefony s Androidem nedisponují funkcemi pro zjištění těchto důvodů. Přesto uvidíte známky toho, že vás někdo blokuje. Pokud chcete vědět, zda si někdo zablokoval vaše telefonní číslo, v tomto návodu se dočtete, jak to zjistit bez nutnosti se ptát.

Co se stane, když si někdo zablokuje vaše telefonní číslo

Když si někdo zablokuje vaše telefonní číslo, neobdržíte o tom oznámení. Přesto osobu, která tak učinila, prozradí několik klíčových znaků. Když na číslo zavoláte, můžete slyšet pouze jedno zazvonění nebo žádné, než hovor přejde do hlasové schránky. Při běžných hovorech se předpokládá, že váš telefon zazvoní několikrát, aby měl příjemce možnost hovor přijmout.

Jedním ze způsobů, jak tuto situaci otestovat, je zanechat hlasový vzkaz a počkat. Pokud bylo vaše číslo zablokováno, příjemce neobdrží oznámení a nebude moci odpovědět. Budete to vědět po několika hodinách nebo dnech, aniž byste dostali zpětnou vazbu. Někdy vás vaše zařízení na obrazovce hovoru upozorní, že je uživatel zaneprázdněn, a hovor náhle ukončí, aniž by vás přesměrovalo do hlasové schránky. Místo toho můžete požádat přátele, aby zavolali na příjemcovo číslo, zatímco vy se budete stále snažit se na ně dovolat, a poté hovor pozorujte. Pokud jejich hovory projdou a vaše ne, je vše jasné.

Alternativou k výše uvedenému postupu je odeslat textovou zprávu z jiného čísla a počkat. Zprávy, které odešlete ze svého zablokovaného čísla, se v telefonu příjemce nezobrazí, i když vám telefon říká, že byly doručeny. Příjemci mohou vaše zprávy vidět pouze po odblokování vašeho čísla. Proto je lepší jim poslat zprávu z čísla, jež neznají.

I když výše uvedené scénáře naznačují, že vaše číslo bylo zablokováno, neměli byste na ně spoléhat pro potvrzení. Příjemce mohl svůj telefon vypnout nebo jej přepnout do režimu Nerušit.

Režim Nerušit tiší všechny hovory a „esemesky“, pokud příjemce nenastavil kontakt nebo aplikaci jako výjimku. Tento režim vám umožňuje dokončit práci a přijímat pouze důležitá oznámení či hovory. Pokud má osoba v tomto režimu zapnutou funkci Opakovaná volání, vaše hovory budou na jejich zařízení viditelné, pokud během 15 minut zavoláte více než jednou. Pomocí této funkce můžete zjistit, zda vás někdo blokuje nebo ne.

Zavolejte osobě, která vás zablokovala

Volání je nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda někdo zablokoval vaše číslo, aniž byste se jej zeptali. Nejprve zavolejte ze svého telefonního čísla a poslouchejte automatického spojovatele. Pokud při každém volání uslyšíte, že je číslo obsazeno nebo nedostupné, je pravděpodobné, že jste byli zablokováni. Vaším dalším krokem by mělo být zavolání z jiného telefonního čísla. Vaše číslo se na obrazovce příjemce zobrazí jako „Soukromé číslo“ nebo „Neznámé číslo“ a on je nemůže zpětně vysledovat k vám. Hovory ze skrytých čísel se k příjemci dostanou vždy, i když si vás zablokoval. Nejtěžší je přimět jej, aby telefon zvedl, protože hovory z neznámých čísel mnoho lidí ignoruje.

Jak skrýt vaše číslo na telefonech či tabletech Samsungu

  • Otevřete na svém telefonu či tabletu Galaxy aplikaci pro volání.
  • Klepněte na ikonu tří teček.
  • Vyberte možnost Nastavení.
  • Vyberte možnost Doplňkové služby.
  • Klepněte na položku Zobrazit ID volajícího.
  • Z rozbalovací nabídky vyberte možnost Nikdy. Vaše číslo se nyní bude příjemcům zobrazovat jako soukromé nebo neznámé.

Pošlete zprávu

Ve Zprávách od Samsungu a Googlu je – na rozdíl od aplikace Applu iMessage – dostupné pouze potvrzení o přečtení. Vaše zprávy se doručí jako obvykle, ale váš příjemce je neobdrží, takže u nich zůstane stav „Doručeno“ místo „Přečteno“. Textová zpráva proto není ideálním způsobem, jak zjistit, zda došlo k zablokování. Pokud odešlete zprávu a příjemce se vám neozývá, může to být tím, že v tu chvíli nemůže odpovědět.

Použijte sociální média

Pokud jste vyzkoušeli výše uvedené metody a nedostali odpověď, poslední možností je konfrontovat toho, kdo vás blokuje, na sociálních sítích. Blokování telefonního čísla se nevztahuje na přítomnost vlastníka čísla na sociálních sítích. Můžete mu tedy poslat zprávu nebo zavolat prostřednictvím videohovoru. Potvrzení o přečtení a zaškrtnutí vám pomohou určit, zda vás záměrně ignoruje. Váš „blokátor“ nicméně potřebuje stávající nebo aktivní účet na jakékoli sociální platformě, jinak tento postup nefunguje. I zde si vás však může zablokovat nebo ztišit.

Dnes nejčtenější

.