Zavřít reklamu

Samsung vydal One UI 5.1 na vybrané telefony ještě dříve, než zahájil oficiální prodej své řady Galaxy S23. Zatím se dočkaly spíše jen vrcholné modely, které se díky tomu naučily další nové funkce. Tady je 10 z nich, které možná unikly vaší pozornosti. 

Obecně uživatelské rozhraní One UI 5.1 posouvá váš telefon na novou úroveň díky novým funkcím Galerie a poskytuje rovněž vylepšení v oblasti produktivity a personalizace. Některé novinky jsou ale dostupné jen v nejnovější řadě Galaxy S23, jako třeba možnost oddělit objekt na fotografii od jejího pozadí a dále s ním pracovat – kopírovat, sdílet nebo uložit.

Vylepšený informační panel Galerie 

Když přejedete prstem nahoru během zobrazení obrázku nebo videa ve složce Galerie, uvidíte, kdy a kde byl obrázek pořízen, kde je obrázek uložen a další informace. Nyní s o poznání jednodušším rozvržením.

One UI 5.1 1

Rychlá změna odstínu selfie 

Pomocí tlačítka Efekty v horní části obrazovky lze snáze měnit odstín vašich autoportrétů. 

One UI 5.1 2

Snadná minimalizace nebo přepnutí na celou obrazovku 

Nyní můžete minimalizovat nebo maximalizovat okno aplikace bez nutnosti přechodu k možnostem menu. Pouze přetáhněte jeden z rohů. 

Zlepšený DeX 

Na rozdělené obrazovce můžete nyní přetáhnout rozdělovač uprostřed obrazovky pro změnu velikosti obou oken. Můžete rovněž zaklapnout okno do jednoho z rohů a zaplnit tím čtvrtinu obrazovky.

Více akcí pro rutiny 

Nové akce umožňují řídit funkce Quick Share a Dotyková citlivost, měnit vyzváněcí tón a měnit styl písma. 

Hodinový graf srážek 

Hodinový graf v Počasí nyní zobrazuje množství spadlých srážek v různé denní době. 

Pokračující procházení Samsung Internet na jiném zařízení 

Pokud procházíte web na jednom telefonu Galaxy nebo tabletu a později otevřete aplikaci Internet na jiném zařízení Galaxy přihlášeném ke stejnému účtu Samsung account, zobrazí se tlačítko umožňující otevřít poslední webovou stránku zobrazenou na druhém ze zařízení. 

Použití až 3 emoji v aplikaci Fotoaparát AR Emoji 

Pořizujte zábavné obrázky a videa s vašimi přáteli v režimu Maska. Tváři každé osoby můžete přiřadit jiný emoji podle toho, který vyberte.

One UI 5.1 6

Návrhy nastavení 

Když jste přihlášeni ke svému účtu Samsung account, v horní části obrazovky Nastavení se zobrazí návrhy, které vám pomohou sdílet, připojit se a vylepšit vaše zážitky napříč zařízeními Galaxy. 

Spotify 

Pomůcka Inteligentní návrhy nyní doporučuje skladby Spotify a seznamy skladeb na základě vaší aktuální aktivity. Získáte tak perfektní hudbu pro řízení, cvičení a další vaše aktivity. Chcete-li dostávat návrhy, musíte se ale přihlásit k účtu Spotify v nejnovější verzi aplikace.

Telefony Samsungu s podporou One UI 5.1 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.