Zavřít reklamu

Každý telefon, tablet, chytré hodinky, televize a jiné zařízení s Androidem má název modelu přiřazený výrobcem. Název se zobrazuje na několika místech, včetně webové verze obchodu Google Play, Asistenta Google a nástroje Najdi moje zařízení. Někdy je název modelu snadno rozpoznatelný (viz např. Google Pixel 3 nebo Nokia 7.2), v jiných případech to však může být jen nesrozumitelný řetězec znaků a čísel. Ať už používáte počítač, či androidový telefon, změna názvu vašeho smartphonu je snadná.

Někteří výrobci jsou na tom lépe než jiní, pokud jde o pojmenovávání jejich zařízení, v podstatě všichni jsou však lepší než Samsung. Ten má totiž ve zvyku u svých smartphonů a tabletů používat názvy jako SM-A102U1 (pod ním se skrývá telefon Galaxy A10e) či SM-G955F (neboli Galaxy S8+) místo snadno rozpoznatelných jmen produktů. Google přejmenování vašich zařízení s Androidem usnadňuje. Navíc jsou vaše změny synchronizovány napříč všemi jeho službami, takže nemusíte názvy nastavovat na více místech.

Jak přejmenovat Samsung Galaxy na webu (či kterýkoli jiný androidový telefon)

Pokud používáte prohlížeč na počítači, nejjednodušším způsobem, jak zobrazit seznam zařízení (a změnit jejich názvy), je v nastavení obchodu Google Play. Jeho webová verze nedávno prošla tolik potřebnou změnou a nyní zobrazuje každé androidové zařízení přihlášené k účtu Googlu. Svůj telefon Galaxy přejmenujete takto:

  • Navštivte na počítači obchod Google Play, a pokud nejste přihlášeni, přihlaste se k účtu Googlu.
  • V pravém horním rohu vyberte ikonu s vaším profilovým obrázkem.
  • Vyberte možnost Knihovna a zařízení.
  • Vyberte možnost Zařízení.
  • Klikněte na pole s názvem zařízení a přejmenujte ho.

Jak přejmenovat telefon přímo v něm

Webová stránka obchodu Google Play na telefonech nefunguje příliš dobře, takže je jednodušší otevřít stránku služby Najdi moje zařízení, pokud jste na mobilu.

  • Přejděte na stránku google.com/android/find.
  • Vyberte zařízení, které chcete přejmenovat.
  • Klepněte na pole s názvem zařízení a přejmenujte ho.

Dnes nejčtenější

.