Zavřít reklamu

Výrobci androidových smartphonů ušli dlouhou cestu ve svém přístupu k softwarovým aktualizacím. Platí to i o Samsungu, který nejen k naší radosti konečně došel do bodu, kdy co do frekvence a rychlosti vydávání aktualizací směle konkuruje Googlu. Korejský obr má však v této oblasti stále jednu do očí bijící slabinu, a to absenci podpory funkce Google Seamless Updates (tedy „hladkých“ či „plynulých“) aktualizací. Tento stav bohužel nenapravuje ani nová vlajková řada, tedy možnost hladké aktualizace Galaxy S23.

Princip této funkce spočívá v minimalizaci doby, po kterou nelze telefon při jeho aktualizaci používat. Místo zdlouhavého procesu restartování a instalace může telefon podporující „hladké aktualizace“ nainstalovat svůj software do předtím vytvořeného druhého oddílu na úložišti, zatímco uživatel může nadále používat ten hlavní. Když je vše připraveno, může telefon jen s malými prostoji nabootovat do nového oddílu.

Když Google minulý rok dokončoval Android 13, specialista na Android Mishaal Rahman si všiml, že společnost plánuje učinit podporu pro oddíly A/B povinnou. Tyto virtuální oddíly se ukázaly jako optimální způsob, jak přistupovat k „hladkým aktualizacím“ při zachování nízkých požadavků na úložiště.

Bohužel, řada Galaxy S23 funkci Seamless Updates nepodporuje, z čehož vyplývá, že povinnou podporu virtuálních oddílů A/B si Google na poslední chvíli rozmyslel. Je to určitě škoda, když vezmeme v úvahu, jakou příkladnou softwarovou podporu Samsung v posledních letech svým zařízením poskytuje. Tak snad příště.

Dnes nejčtenější

.