Zavřít reklamu

Už v případě řady Galaxy S22 jsme se dočkali zmínky, že Samsung určité plastové komponenty telefonu vyrábí z recyklovaných rybářských sítí. S aktuální řadou jde ale ještě dál a je na místě jej za to skutečně pochválit. 

Ano, řada Galaxy S23 přináší skvělé technologie, ale výroba samozřejmě zatěžuje i životní prostředí. Právě proto nabízí celé trio telefonů ekologicky šetrné provedení. V porovnání s řadou Galaxy S22 se zvýšil podíl recyklovaných materiálů ze šesti interních komponentů u Galaxy S22 Ultra na 12 u Galaxy S23 Ultra. Řada Galaxy S23 také využívá širší spektrum recyklovaných materiálů než jakékoli jiné smartphony Galaxy, například recyklovaný hliník a sklo, recyklované plasty z vyřazených rybářských sítí, barelů na vodu a PET lahví.

Galaxy S23 Series_Feature Visual_Sustainability_2p_LI

Jako vůbec první smartphony na světě mají také telefony řady ochranné krycí sklo Corning Gorilla Glass Victus 2 s vylepšenou dlouhodobou trvanlivostí. I při jeho výrobě se používal recyklovaný obsah, v průměru z 22 procent. Samsung řadu Galaxy S23 také prodává v papírových krabičkách v novém provedení, vyrobených kompletně z recyklovaného papíru. Samsung jednoduše hodlá minimalizovat svůj dopad na životní prostředí a zároveň si udržet vysokou úroveň, pokud jde o kvalitu a estetiku. Celá řada Galaxy S23 proto získala certifikát UL ECOLOGO, který svědčí o zmenšené ekologické stopě.

Produkty a služby s tímto certifikátem mají nižší dopad na životní prostředí díky různým faktorům, k nimž patří životnost, spotřeba energie, výběr materiálů, dopad na zdraví, výrobní postupy apod. Modely řady Galaxy S23 konkrétně splňují standard UL 110 – UL Environmental Standard for Mobile Phones Sustainability. Někdo má řeči o ekologii jen za prázdná slova, jiný se za ní aktivně schovává. Je dobře, že to s naší planetou myslí Samsung vážně, a že se snaží zmírňovat dopady své výroby.

Dnes nejčtenější

.