Zavřít reklamu

Poslední dobou se u nás počasí řádně předvádí. Momentálně na mnoha místech republiky řádí silný vítr, někteří z nás zažili i takzvanou zimní bouřku. Jak sledovat výkyvy počasí na smartphonu? Pomohou vám tyto aplikace mapující vítr i zimní bouřky.

Yr

Platforma Yr se dlouhodobě těší velké oblibě, a to zejména pro svou spolehlivost a aktuálnost informací. Aplikace Yr pro Android vám kromě klasické předpovědi počasí nabízí možnost sledování pravděpodobnosti vývoje po dnech i hodinách, sledování grafů trendů, možnost aktivace notifikací a v neposlední řadě přehledné mapy, na kterých zjistíte například podrobnosti o srážkách nebo síle, směru a výskytu větru.

Stažení v Google Play

Ventusky

Další skvělou aplikací, s jejíž pomocí můžete sledovat vývoj a postup silného větru, zásadní změny počasí, ale samozřejmě také klasickou předpověď, je Ventusky. Jednou z nejvýraznějších funkcí této aplikace jsou skvěle zpracované přehledné mapy, na kterých můžete prakticky v reálném čase sledovat vše, co pro vás bude důležité. Aplikace je zcela bez reklam.

Stažení v Google Play

Windy

Další aplikací, která již svým názvem přímo láká ke sledování větru, je Windy. Kromě jiného nabízí skvěle zpracované mapy s radarovými snímky, na kterých kromě zmíněného větru můžete sledovat dešťové i sněhové srážky, teplotu a celou řadu dalších parametrů. Na výběr máte hned z několika možných modelů předpovědi, aplikace nabízí bohaté možnosti přizpůsobení.

Stažení v Google Play

Počasí & Radar

Oblíbenou aplikací pro sledování předpovědi počasí, ale také pro informace o jeho případných výkyvech, je Počasí & Radar. Je jen na vás, zda se příslušné informace rozhodnete sledovat v přehledu na hlavní stránce aplikace, nebo zda přepnete do zobrazení map s radarovými snímky. Aplikace nabízí možnost sledování dešťového radaru, nastavení výstrah před nepříznivým počasím a další funkce.

Stažení v Google Play

ČHMÚ

Za vyzkoušení rozhodně stojí také oficiální aplikace Českého hydrometeorologického ústavu. Najdete zde spolehlivou a aktuální předpověď počasí pro celou ČR s rozlišením až na 1 km, aplikace nabízí možnost uložení vybraných poloh, široké volby zobrazení, možnost sledování na mapě s radarovými snímky a samozřejmě také výstrahy před nebezpečnými jevy.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.