Zavřít reklamu

Společnost Samsung na svém eventu s názvem Unpacked představila nejnovější vlajkové lodě mezi svými smartphony. Řada Galaxy S23 se dočkala vylepšení po designové, hardwarové i softwarové stránce. Kolika firmwarových aktualizací se ale dočká Galaxy S23 za dobu své životnosti?

Nová řada Galaxy S23 bude dodávána s operačním systémem Android 13 s grafickou nadstavbou One UI 5.1. Do konce roku – tedy ve chvíli, kdy ji Google zpřístupní – obdrží řada S23 samozřejmě také Android 14. Pokud vám záleží na aktualizacích firmwaru smartphonu a solidní podpoře, jsou smartphony od Samsungu výbornou volbou. Samsung obvykle nabízí aktualizace firmwaru dříve než ostatní výrobci, ale také rozšířil svou politiku podpory pro vybrané modely na čtyři aktualizace operačního systému. To bude samozřejmě platit i pro nejnovější řadu Galaxy S23.

Trojice vlajkových lodí, které Samsung aktuálně představil, tedy obdrží hned čtyři hlavní aktualizace operačního systému, přičemž poslední aktualizace se letošní novinky dočkají v roce 2026. Podpora řady S23 ale samozřejmě v daném roce neskončí. Trojice hlavních modelů by měla dostávat i bezpečnostní záplaty, a to nejméně po dobu pěti let od svého uvedení na trh – v tomto případě tedy minimálně do roku 2028.

Jak jsme již zmínili, zpočátku na modelech Galaxy S23 poběží operační systém Android 13 s grafickou nadstavbou One UI 5.1. Tato aktualizovaná verze vylepšuje One UI 5.0 v mnoha ohledech v různých oblastech, včetně aplikací Fotoaparát, Galerie, widgetů, režimů a rutin, Samsung DeX, funkcí konektivity a dalších funkcí a prvků.

Dnes nejčtenější

.