Zavřít reklamu

Žijeme ve světě, který se neobejde bez aplikací. Aplikační software hraje v našich životech mnohem zásadnější roli než kdy předtím, ať už se jedná o řízení pracovního týmu, nebo třeba zavolání Uberu. Rok 2023 bude na poli aplikačních technologií rokem velkého pokroku, protože se začne hojně využívat technologie sítě 5G. Aplikace budou rychlejší, plynulejší a na pohled zajímavější. A právě s ohledem na výše uvedené vám přinášíme sedm aplikací, o jejichž používání byste měli v roce 2023 minimálně přemýšlet.

FastCustomer

Už máte po krk toho, že když voláte do nějaké společnosti, vybafne na vás automat? Když chceme mluvit s živým pracovníkem, společnosti nás často nejdřív spojí s robotem nebo nás nechají několik minut čekat, což pak zvyšuje účty za telefon. Pro lidi z Česka se zatím jedná spíš o inspiraci, co všechno je dneska možné, ale aplikace FastCustomer má každopádně k dispozici více než 3 000 čísel zákaznických služeb v USA a Kanadě a to otravné čekání vyřídí za vás, abyste se mohli věnovat smysluplnějším věcem. Jakmile bude na příjmu člověk, aplikace vás upozorní a vy jenom zvednete telefon. Za používání aplikace se platí drobné poplatky v závislosti na místě, kde se nacházíte, ale ve srovnání s tím, kolik ušetříte za telefon, to není nic. Aplikace je navíc bez reklam. Do zemí mimo Severní Ameriku zatím aplikace nepronikla, ale proslýchá se, že se začne šířit zhruba v příštím roce.

Cabin

Tahle aplikace by se dala nejlépe popsat jako taková soukromá sociální minisíť určená jenom pro vás a vaše přátele či rodinu. Podobně jako na známých platformách můžete sdílet fotografie a posílat zprávy, ale vše uvidí pouze vaše skupina. K dispozici je i funkce sledování polohy, abyste nemuseli mamku pořád bombardovat zprávami, kdy už konečně přijede domů. Cabin je úplně zdarma a používání je velmi intuitivní, takže skupina bude mít všechno nastavené raz, dva, a zvládne to i „strejda, co nesnáší technologie“.

Microsoft Authenticator

Microsoft Authenticator vám pomůže přihlásit se k účtům pomocí dvoufázového ověření. Zjednodušeně řečeno se jedná o další úroveň zabezpečení, přes kterou je třeba projít při přihlašování k citlivým účtům, například k účtu v bance nebo online kasinu. Authenticator vám k tomuhle dodatečnému kroku umožňuje použít vaše mobilní zařízení. Řekněme, že se někdo dostane k vašemu bankovnímu heslu. Pokud by se chtěl dostat dál, musel by nejdřív zareagovat na oznámení v této aplikaci ve vašem mobilu, což už není tak snadné. Aplikace využívá rozpoznávání otisků prstů nebo rozpoznávání obličeje, tudíž je mimořádně bezpečná a hodí se i pro firmy, které chtějí chránit soukromé informace.

12ft Ladder

Tuhle aplikaci hezky vystihuje pořekadlo „ukaž mi desetimetrovou zeď a já ti donesu dvanáctimetrový žebřík“. V podstatě se tím říká, že mluvčí má na problém okamžité řešení. A vlastně to i krásně popisuje to, co tahle aplikace řeší. Je totiž zaměřená na obcházení tzv. „paywallů“, za kterými se často nacházejí placené online články. I když to zní poněkud nezákonně, žádný strach. Aplikace 12ft Ladder se při vznesení požadavku na danou webovou stránku chová jako tzv. „web crawler“, což jí dává přístup k odblokovaným verzím článků. Webové stránky přístup crawlerům dávají proto, aby se mohly zobrazovat ve vyhledávačích. Do vyhledávacího pole aplikace 12ft Ladder jednoduše zadáte příslušnou adresu URL a za chvíli se dozvíte, jestli pro vás zvládne článek zdarma vykouzlit.

Doodle

Doodle je aplikace snů pro každého, kdo poznal, jak je těžké nahnat partu vytížených kamarádů. Doodle vám ušetří tunu e-mailů a textových zpráv, které organizování jakékoli akce obnáší. Umožní vám vybrat několik termínů a následně skupině předložit anketu, z níž vyplyne, co vyhovuje největšímu počtu lidí. Nejenže se tím zvýší šance, že se všichni sejdou, ale ušetříte si tím i spoustu času a námahy. Aplikace stojí 3 dolary, ale k dispozici by měla být i bezplatná verze, ať si můžete všechno nejdřív zkusit.

Waze

Pokud se stejně jako většina lidí snažíte vyhnout provozu, pak je tu pro vás Waze, který zobrazuje aktuální dopravní podmínky hlášené samotnými uživateli, kteří jsou v danou chvíli na silnicích. O dopravních podmínkách, zpožděních a nehodách se tak dozvíte jako první a mnohem dříve, než na ně stačí zareagovat zpravodajské weby. Kromě individuálních benefitů přináší Waze i kolektivní výhody. Ve chvíli, kdy lidé vědí, že je někde zácpa, rozptýlí se na širší území, a tím vlastně dopravní zácpy zmírňují. Mapy Google sice nabízejí podobnou dopravní funkci, ale Waze je v tomhle ohledu personalizovanější a přizpůsobuje se vašim oblíbeným trasám a časům cestování.

Fetch Rewards

Napadlo vás někdy, že by se vám hodila nějaká pomoc s nákupy? Fetch se přesně takhle prezentuje, byť v elektronické verzi. Na základě minima informací o vašich potřebách vám dokáže sestavit nákupní seznam na míru. Stačí do aplikace napsat nebo nadiktovat svoje požadavky a pro daný produkt vám vyjedou nejlepší ceny a kupony. Pokud sháníte něco konkrétního, stačí nahrát obrázek a Fetch to za vás vyhledá. A když mu dáte svoje fakturační údaje, provede za vás i objednávku, ať nemusíte pořád sahat po kartě. Hračka.

Dnes nejčtenější

.