Zavřít reklamu

Zálohování a obnova textových zpráv na telefonech s Androidem je dnes snazší než kdy dříve. Google tak činí automaticky, když přecházíte ze starého na nový telefon, a jeho Zprávy v tomto ohledu odvádějí dobrou práci. Zprávy ovšem mají jen základní rozhraní, chybí jim přizpůsobitelnost a v minulosti se vyskytly případy, kdy se nepřenesly na nové zařízení úplně všechny zprávy.

Jednou z nejlepších aplikací pro zálohování „esemesek“ na Disk Google je SMS Organizer. Nejenže je při přechodu na nový telefon spolehlivě obnovuje, ale také je na vašem zařízení automaticky zálohuje – stačí jen nastavit frekvenci (denní, týdenní nebo měsíční).

Než začneme, budete si muset SMS Organizer nainstalovat, protože není součástí nabídky předinstalovaných androidových aplikací. Stáhnout si jej můžete odsud. (Z obchodu Google Play si jej stáhnout nemůžete, protože u nás – alespoň zatím – není oficiálně dostupný. To také bohužel znamená, že není lokalizován do češtiny.) Po prvním spuštění budete muset aplikaci udělit přístup ke zprávám. Poté byste v rámci ní měli vidět všechny své zprávy.

Jak pomocí aplikace SMS Organizer zálohovat vaše zprávy?

  • Spusťte SMS Organizer.
  • Vpravo nahoře klepněte na ikonu tří teček.
  • Vyberte možnost Settings (Nastavení).
  • Klepněte na položku Backup & Restore (Zálohovat a obnovit).
  • Přidejte účet Google.
  • Zvolte, jak často chcete, aby se vaše zprávy zálohovaly.
  • Klepněte na možnost Back Up (Zálohovat), aby se vaše zprávy začaly zálohovat na Disk Google.

Jeden z hlavních důvodů, proč aplikaci SMS Organizer používat, je snadnost, s jakou umožňuje obnovit „textovky“ v novém zařízení. Při přechodu ze starého na nový telefon stačí jen do toho nového nainstalovat SMS Organizer, přidat vaše telefonní číslo a aplikace poté automaticky najde nejnovější verzi zálohy, která se nachází na Disku Google.

Dnes nejčtenější

.