Zavřít reklamu

Po mírnějším období se nyní můžeme na řadě míst v České republice „těšit“ na sněhovou nadílku. Silničáři varují před možností vzniku sněhových jazyků a před náledím, spousta lidí ale právě o víkendu vyráží autem na hory lyžovat. Pokud jste se i vy rozhodli letos o víkendu vyrazit za sněhem, určitě se vám bude hodit mapa sjízdnosti silnic.

Meteorologové před tímto víkendem varují, že by sněžení a mrholení v kombinaci s relativně nízkými teplotami mohlo na silnicích na většině území republiky způsobit nepříjemné komplikace v podobě sněhových jazyků nebo ledovky. Před samotnou ledovkou byl dokonce již od včerejška vyhlášena výstraha. O víkendu se pro změnu chystá sněhová nadílka, a to zejména na horách.

Víkend je pro mnohé časem vyrazit z domova za zábavou a sportem. Pokud se i vy chystáte vyrazit tento víkend na lyžovačku, určitě máte obavy o to, aby vás na silnicích nepříjemně nezaskočila sněhová nadílka nebo jiné komplikace, typické pro zimu. Ředitelství silnic a dálnic nabízí nejen řidičům velmi užitečnou interaktivní mapu, na které se můžete mimo jiné podívat i na to, jak vypadá aktuální situace na silnicích, kdy došlo k poslednímu ošetření komunikací, a dokonce i na to, kde se nachází specifická vozidla údržby. Na mapě najdete podrobné vysvětlivky, mapa funguje skvěle jak na počítači, tak v i rozhraní webových prohlížečů pro smartphony. Interaktivní mapu můžete libovolně přibližovat i oddalovat, najdete zde barevně rozlišené komunikace podle toho, kdy byly naposledy ošetřeny, a nechybí ani symboly vozidel údržby v reálném čase. Na to, jak mapa funguje a vypadá, se můžete podívat v galerii tohoto článku.

Interaktivní mapu sjízdnosti silnic najdete zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.