Zavřít reklamu

Galaxy S23 Ultra bude vybaven novým snímačem fotoaparátu ISOCELL HP2 a poprvé u vlajkové lodi řady S bude mít rozlišení 200 MPx. Zdá se, že se Samsung opět zapojil do boje o přední příčky žebříčků kvalit mobilních fotoaparátů strategií s největším počtem megapixelů, ale tentokrát to nemusí vypadat, že tak dělá jen kvůli marketingu. 

Ukázková fotografie, kterou vidíte níže, byla údajně pořízena pomocí primárního 200MPx fotoaparátu Galaxy S23 Ultra. Možná to tak nevypadá, ale nejedná se o snímek pořízený teleobjektivem s 3násobným nebo 10násobným přiblížením. Místo toho zdroj (Ice Universe) uvádí, že se jedná o běžnou 200MPx fotografii, která byla několikrát zvětšena a oříznuta pomocí editoru fotografií. Ale tušíte, kolikrát ji autor zvětšil?

Galaxy S23 Ultra

Neuvěřitelná úroveň detailů 

Tato ukázková fotografie z primárního 200MPx fotoaparátu Galaxy S23 Ultra ukazuje neuvěřitelnou úroveň detailů, které dokáže chystaná vlajková loď zachytit (tedy údajně). Snímek je ostrý, bez šumu a dalších vizuálních artefaktů, které obvykle při přiblížení fotografie vzniknou. Skoro jako by ani nešlo o nějaký výřez.

ISOCELL HP2 je 1/1,3palcový snímač o velikosti pixelu 0,6 µm, který slibuje rychlejší a lepší automatické zaostřování za slabého osvětlení díky technologii Super QPD (Quad Phase Detection). Uniklé propagační materiály společnosti Samsung již vnadily na fotografování s Galaxy S23 Ultra za slabého osvětlení a je zřejmé, že tento nový snímač bude jedním z hlavních prodejních taháků chystané vlajkové lodi.

Teď vám tedy ještě dlužíme odpověď na to, kolikrát byla ukázková fotografie přiblížena. Dle autora prý 12x.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.