Zavřít reklamu

Rok 2023 je tady a s ním přichází další řada pokroků v architektuře čipů. To znamená, že s tím, jak se zmenšují výrobní procesy (4nm v případě Snapdragonu 8 Gen 2), jsou čipy výkonnější, a přitom méně náročné na energii. Nebo tak nějak by to alespoň mělo být. A Samsung to opravdu potřebuje. 

Smartphone může být jakkoli skvělý, ale pokud má mizernou výdrž baterie, budete se mu vyhýbat. Pokud totiž s vámi neudrží celý den, pokud nebude připraven na tu práci, kterou od něho potřebujete odvést, je to k vzteku. Výdrž pak udává nejen kapacita baterie, ale právě také to, jak efektivní je čip. A poslední Exynosy nebyly zrovna přesvědčivé, zcela ideálně nedokázal Samsung svému hardwaru odladit ani Snapdragon 8 Gen 1 v Galaxy S22.

Magazín Tomsguide.com recenzuje různé telefony, u kterých dělá i testy výdrže baterie neustálým načítáním webových stránek. Zlatý průměr je kolem 12 hodin, jenže tohoto čísla nedosahuje žádný z řady Galaxy S22. Galaxy S22 Ultra a Galaxy S22+ se pohybují lehce pod 10 hodin, Galaxy S22 má dokonce pod 8 hodin. Hůře je na tom už jen Pixel 7 (popřípadě 7 Pro).

Tomsguide baterie

Řada Galaxy S23 však letos dostane Snapdragon 8 Gen 2, a to celosvětově. I když se podrobnosti o celkové výdrži dozvíme až z testů, příslib delší výdrže zde rozhodně je. Ostatně Samsung by měl zvětšovat i baterie modelu Galaxy S22 a S22+, takže si je dobře vědom toho, kde jeho vlajky zaostávají a kde se má zlepšit. Vše se dozvíme už 1. února.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.