Zavřít reklamu

Letos si Samsung pospíší a představí svou vrcholnou řadu smartphonů o něco dříve, než tomu bylo loni. Konkrétně tak učiní 1. února. Jak na tom ale budou Galaxy S23 předobjednávky, dostupnost jednotlivých modelů a kdy odstartuje jejich ostrý prodej? 

Řadu Galaxy S22 představil Samsung 9. února 2022, tedy o více než týden déle, než to plánuje letos. Pokud se pak podíváme na Galaxy S22 předobjednávky, byl v tom jistý zmatek. Předobjednávky Galaxy S22 a S22+ začaly v den představení telefonů a běžely až do 10. března. Jejich ostrý prodej tak začal 11. března 2022.

Předobjednávky Galaxy S22 Ultra ale trvaly kratší dobu, a to jen do 24. února. Tento vrcholný model se totiž začal prodávat už 25. února. Jak ale víme, Samsung to možná trochu uspěchal, protože trh dlouhou dobu trpěl nedostatečným zásobením, a to právě zejména modelu Ultra. Doufejme tedy, že letos bude jihokorejský výrobce připravený lépe, a to i proto, že s uvedením řady tak chvátá.

Předobjednávky Galaxy S23 po kratší dobu 

Proč jsou předobjednávky důležité? Především proto, že podle nich Samsung zjistí zájem o jednotlivé modely a podle toho může omezit výrobu jednoho modelu a zvýšit tu toho druhého. Protože pak dostane zákazník v rámci předobjednávky různé bonusy, které ještě nejsou známy, je pro něho výhodné nečekat a objednávat ještě před ostrým startem. Navíc bude také upřednostněn v prodejích.

Pokud budeme vycházet z loňské situace, měly by Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus předobjednávky trvat právě od 1. února do 2. března, kdy by start ostrého prodeje začal pravděpodobně v pátek 3. března. V případě předobjednávky Galaxy S23 Ultra by předobjednávky mohly trvat do čtvrtka 16. února, kdy by šel nejvybavenější model řady do prodeje v pátek 17. února. Pokud ale Samsung nebude protahovat dobu předobjednávek obou základních modelů řady, platilo by toto datum pro celé trio modelů.

Samsung ale pravděpodobně dodavatelský řetězec nijak neovlivní. I Apple loni začal se značným zpožděním prodávat jeden z modelů řady iPhonů 14, a to ten s přídomkem Plus. Trpěl ale nedostatečným zásobením modelů Pro, což se u něho jistě promítne v mizerných finančních výsledcích v Q4 roku 2022 (1. fiskální roku 2023). Samsung ale mohl dosud situaci bedlivě sledovat, a proto můžeme skutečně věřit, že se vyvaruje chyb Applu.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.