Zavřít reklamu

Chystáte se o víkendu vyrazit na výlet? Byla by škoda nechávat cestování a turistiku jen na teplé letní měsíce – na cesty se můžete bez obav vydat i v zimě. Jaké aplikace by ve vašem smartphonu neměly chybět, abyste nezabloudili, vždy našli něco dobrého k jídlu, a objevili ty nejzajímavější cíle? Tady máte ty nejlepší aplikace pro turisty.

Gastromapa Lukáše Hejlíka

Mnozí z těch, kteří se vydávají na výlety v zimě, chodí po restauracích a kavárnách namísto horských hřebenů. Pokud se i vy řadíte mezi gastroturisty, určitě ve svém mobilu využijete oblíbenou Gastromapu Lukáše Hejlíka. V Gastromapě najdete osobní výběr tuzemských gastropodniků, které rozhodně stojí za vyzkoušení, a to včetně všech užitečných podrobností.

Stažení v Google Play

Úžasná místa – tipy na výlety

Další skvělou aplikací pro všechny, kteří se chystají cestovat po českých luzích a hájích, jsou Úžasná místa. Na interaktivní mapě najdete doslova stovky míst v Česku, za jejichž kvalitu ručí samotní tvůrci aplikace. Přidávat si ale můžete také vlastní místa, aplikace zároveň obsahuje řadu užitečných informací, které se vám na vašich výletech budou určitě hodit.

Stažení v Google Play

Mapy.cz

Při výletech se jen  málokdo obejde bez map. Pokud chcete opravdu kvalitní aplikaci a rádi byste podpořili tuzemské tvůrce, neměly by ve vašem smartphonu chybět osvědčené Mapy.cz. Tato česká aplikace se s každou další aktualizací čím dál více zlepšuje, a nabízí celou řadu funkcí nejen pro turisty. Ti ocení například možnost plánování a ukládání tras, využití více režimů zobrazení map, podrobné informace o jednotlivých bodech zájmu nebo třeba podporu Android Auto.

Stažení v Google Play

Horobraní

Pokud se chystáte vyrazit do hor, možná oceníte také aplikaci s názvem Horobraní. Jedná se opět o českou aplikaci, ve které najdete přehled 14 tisíc českých vrcholů od nejnižších až po ty nejvyšší. Za každý vrchol, který zvládnete zdolat, získáte v aplikaci příslušné body. V aplikaci můžete sledovat také výstupy ostatních uživatelů nebo zkoušet nejrůznější výzvy.

Stažení v Google Play

Jízdní řády

Chcete se vydat na výlet, ale auto byste tentokrát raději chtěli nechat doma? Pokud se chystáte cestovat vlakem nebo třeba autobusem, určitě oceníte aplikaci s názvem Jízdní řády. Jak název napovídá, najdete zde přehled o odjezdech a příjezdech spojů, možnost vyhledávání, notifikace ohledně odjezdů a přestupů, mapy spojení i s pěšími přestupy a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.