Zavřít reklamu

Google vydal aktualizaci Androidu 13 QPR Beta 2, která obsahuje opravy několika chyb, ale také přináší podporu pro emotikony Unicode 15. Je sice zatím dostupná jen na telefony Pixel, je to nicméně jen otázka času, kdy se dostane i na ostatní zařízení, smartphony Galaxy nevyjímaje. 

Očekává se, že stabilní verze bude vydána v březnu. Spolu s ní přijde na 21 nových emotikonů, a to od zvířat až po spoustu dalších předmětů. Samozřejmě je jejich hlavním cílem to, umožnit vám se lépe vyjádřit prostřednictvím obrázků namísto slov. Podle Unicode 15.0 je v aktualizaci Android 13 QPR Beta 2 představeno pět nových zvířat jako osel, los, husa, medúza, patří sem i křídlo nebo kos, který však nahrazuje modráska. Přítomen je i zázvor, hyacint nebo hrachový lusk.

Jistě důležitá jsou ale i nová barevná srdce, protože právě srdce patří mezi nejoblíbenější emotikony vůbec. Nově jej tak budete moci posílat v růžové, světle modré a šedé barvě. Řadu smajlíků rozšíří třesoucí se tvář, kterou doplňují na obě strany tlačící ruce (v různých odstínech pleti). Mezi další emotikony patří vějíř, hřeben, flétna, mexické maracas, symbol sikhské víry khanda a symbol pro bezdrátové připojení (Wi-Fi). 

Dnes nejčtenější

.