Zavřít reklamu

Pokud se věnujete podnikání, pak vám nebude cizí vystavování faktur a mnoha dalších důležitých dokladů. Naopak se jedná o prakticky nedílnou součást daného oboru. Nezáleží přitom ani na tom, zda pracujete sám na sebe jakožto OSVČ, nebo vedete vlastní firmu – před touto povinností se jednoduše neschováte. S nástupem internetu a moderních technologií si však tuto činnost lze podstatně zjednodušit a zpříjemnit. V takovém případě se jako řešení nabízí webová aplikace Vyfakturuj.cz. Velice stručně lze říct, že tato appka slouží pro rychlé a jednoduché vystavování faktur a dalších důležitých dokladů. Ve skutečnosti toho ale dokáže mnohem více.

Vyfakturuj.cz se prezentuje jako jednoduché řešení pro živnostníky a firmy, které si kromě faktur poradí s vystavováním výzev k platbě, objednávek, příjmových dokladů a řady dalších. Už dávno totiž neplatí, že byste se s těmito dokumenty museli trápit například ve Wordu či Excelu. Pojďme si proto na tuto webovou aplikaci detailně posvítit v naší recenzi a ukázat, co vlastně umí a jaké nabízí možnosti. Hned na první pohled se totiž jeví poměrně slibně.

vyfakturuj.cz 1

Co všechno Vyfakturuj.cz umí

Nejprve si pojďme posvítit na to, co samotné řešení vlastně umí a co svému uživateli dokáže nabídnout. Jak už jsme nakousli výše, Vyfakturuj.cz dokáže znatelně usnadnit vystavování faktur a mnoha dalších dokladů, které jsou pro podnikání zcela nezbytné. Během pouhých pár kliknutí tak můžeme mít kompletně připravený potřebný dokument a v případě potřeby jej rovnou sdílet. Od faktur to jde ale ještě o něco dál, a to až přes (automatické) výzvy k platbě, proforma faktury, zálohové faktury nebo objednávky, až po náklady.

Aby bylo používání co možná nejjednodušší, nabízí se také řada funkcí pro celkovou automatizaci. V takovém případě rozhodně potěší možnosti napojení, k čemuž se dostaneme později. Určitě také nesmíme zapomenout zmínit přehledné vedení záznamů. Díky tomu máme vždy k dispozici praktický přehled v podobě grafů, které vykreslují, jak se nám v našem podnikání daří. Aplikace navíc data porovnává s výsledky z minulého a předminulého roku.

Jak probíhá vystavování dokladů

Jak už jsme párkrát zmínili, zcela zásadní funkcí, kterou řešení Vyfakturuj.cz nabízí, je možnost rychlého vystavování zmiňovaný dokladů. V tomto ohledu prakticky nemám, co bych vytknul – aplikace funguje přesně tak, jak má. Rád bych v tomto ohledu také zmínil přítomnost nesmírně praktického adresáře. Do něj si můžeme zanést údaje všech partnerů, se kterými spolupracujeme, což nám následně usnadní celý proces. Když pak chceme vystavit konkrétní doklad, stačí jen z tohoto adresáře vybrat odběratele / dodavatele, vyplnit potřebné údaje a na závěr celou volbu potvrdit.

vyfakturuj.cz 2

U faktur je pak také důležité zvolit způsob uhrazení. Opět se nabízí poměrně rozsáhlá nabídka, kde nechybí klasické možnosti jako bankovní převod, hotovost, dobírka, případně také ne zase tak tradiční PayPal, zápočet, různé platební brány či dokonce i kryptoměny, konkrétně tedy Bitcoin. V tom všem je navíc kladen velký důraz na celkovou jednoduchost a přehlednost. Vystavení konkrétního dokladu nám tak zabere klidně i pouhých pár vteřin. U toho to ale ještě nekončí. Řešení se totiž zároveň postará o bezpečné uchování těchto dokladů, aniž bychom se museli obtěžovat s jejich ukládáním a skladováním. Zkrátka a jednoduše, vše vždy najdeme přehledně na jednom místě, a to přímo v administraci Vyfakturuj.cz.

S ohledem na vystavování dokladů rozhodně nesmíme zapomenout zmínit možnost vytvoření takzvaných pravidelných faktur. Jak už je z jejich názvu patrné, tyto faktury představují ideální řešení pro dlouhodobé spolupráce. Jejich vytvoření přitom vypadá úplně stejně. Jakmile vyplníme potřebné údaje, stačí jen nastavit požadovaný interval a máme hotovo. Jedná se o poměrně šikovnou vychytávku, která někomu rozhodně přijde vhod.

Na druhou stranu bychom našli i menší nedostatek. Vyfakturuj.cz si totiž (zatím) neporadí s vytvořením cenové nabídky. Podle slov vývojářů se ale na možnosti pracuje a je tedy jen otázkou času, než se dočkáme její implementace. Samozřejmě se také nabízí různé možnosti týkající se designového přizpůsobení. Na faktuře či jiném dokladu si proto můžeme nastavit motiv, přidat logo a řadu dalších drobností.

Automatizace: Možnosti napojení

Nyní si pojďme posvítit na jedny z nejlepších vychytávek, které Vyfakturuj.cz nabízí. Jak už jsme naznačili výše, uživatelům se nabízí možnosti pro automatizaci, s jejíchž pomocí si můžeme znatelně usnadnit naši práci. Konkrétně máme na mysli možnosti napojení na banku. K našemu účtu v aplikaci můžeme napojit až 12 bank (konkrétně náš účet sloužící pro podnikatelskou činnost), což nám přináší obrovský benefit v podobě párování příchozích plateb. Vzápětí se tak celý proces začíná řídit automaticky.

Jakmile tedy vystavíme fakturu s bankovním převodem jakožto způsobem platby, Vyfakturuj.cz následně automaticky pozná, kdy došlo k jejímu proplacení, a podle toho ji případně označí za již zaplacenou. Díky tomu se tak nemusíme obtěžovat kontrolováním našeho účtu, příchozích plateb a jejich variabilních symbolů, což v případech, kdy potřebujeme pracovat s větším množstvím dokladů, může zbytečně plýtvat naším časem.

vyfakturuj.cz 4

Pokud je klíčem pro naše podnikání e-shop postavený na WooCommerce nebo PrestaShop, pak se ještě nabízí jedna parádní vychytávka. V takovém případě si totiž můžeme nainstalovat příslušný plugin, který se následně postará o propojení našeho účtu Vyfakturuj.cz se samotným e-shopem. V takovém případě se pak téměř vše řeší automaticky. Nadále není potřeba ztrácet čas řešením faktur, hlídáním jejich proplacení a podobně. Zároveň se také nabízí možnosti pro napojení na platební brány jako ComGate, ThePay, GoPay, PayPal a další, případně na další služby jako Česká pošta, SimpleShop, Make a podobně.

Export a import dat

Jak už jsme zmínili výše, v rámci Vyfakturuj.cz máme všechny naše doklady přehledně na jednom místě, a můžeme k nim proto přistupovat prakticky odkudkoliv. Jedinou podmínkou je aktivní internetové připojení. Na druhou stranu pravdou je, že občas s těmito dokumenty potřebujeme pracovat i trošku jinak. Právě proto ani nechybí funkce pro snadné exportování. Konkrétně lze exportovat jednotlivé / všechny faktury a podklady k DPH a kontrolnímu hlášení. V tomto ohledu ještě nesmíme zapomenout zmínit celkově rozsáhlé možnosti. Data lze totiž exportovat například do formátů PDF, CSV, JSON a XML. Stejně tak se v XML nabízí možnost exportu do účetních programů Pohoda, Money S3 či Premier.

Samozřejmě se nezapomnělo ani na stejně tak důležitý import dat. Pokud bychom k Vyfakturuj.cz přecházeli z jiného řešení, můžeme veškerá data v okamžiku importovat, aniž bychom se museli zbytečně trápit s přesunem potřebných dokladů a dalších nezbytností. Případně lze také importovat vlastní CSV soubory.

Cena

Nesmírně důležitou roli samozřejmě hraje i cena. V tomto případě záleží na tarifu a potřebách konkrétního uživatele. Vyfakturuj.cz je totiž k dostání v hned několika tarifech, které se od sebe odlišují svými možnostmi a rozsahem funkcí. Webová aplikace je ale také k dostání bezplatně v rámci tarifu ZDARMA. Nutno však podotknout, že je nutné počítat se značně omezenými funkcemi – v rámci tohoto tarifu můžete fakturovat nanejvýš 5 firmám, přičemž stejně tak chybí možnost pro vystavení objednávek, export dat do účetních programů a mnoho dalších.

Následuje tarif MINI za 149 Kč měsíčně. Velice stručně lze říct, že vám tento program zajistí fakturaci bez omezení. Bohužel ale postrádá možnosti automatizace, nedokáže párovat příchozí platby s platebními bránami a neexportuje podklady k přiznání k DPH či kontrolnímu hlášení. Tyto nedostatky řeší až tarif IDEAL za 249 Kč měsíčně, který je mimochodem vůbec nejoblíbenější verzí v poměru cena / výkon. Svému uživateli totiž odemyká možnosti týkající se zmiňované automatizace.

vyfakturuj.cz 3

Plný potenciál řešení Vyfakturuj.cz se následně odemyká s tarifem PROFI za 590 Kč měsíčně. Jedná se o ultimátní program, u nějž dokonce pod jedním účtem můžete mít až tři podnikatelské subjekty. Samozřejmě vše si můžete vyzkoušet zcela zdarma v rámci bezplatné zkušební verze. První měsíc můžete bezplatně používat nejlepší tarif PROFI a sami si tak vyzkoušet, jaké možnosti jsou pro vás klíčové, případně bez kterých se s klidem na duši obejdete. Srovnání tarifů naleznete zde.

Shrnutí: Vyplatí se Vyfakturuj.cz?

V závěru už nezbývá nic jiného, než si celkové možnosti Vyfakturuj.cz shrnout a zhodnotit. Zcela upřímně musím uznat, že se jedná o parádní řešení, které dokáže skvělým způsobem usnadnit povinnosti spojené s podnikáním. Jedná se totiž o komplexní nástroj pro rychlé a snadné vystavování faktur a dalších dokladů, což navíc můžeme jednoduše zautomatizovat. Samozřejmě v tomto ohledu záleží na zvoleném tarifu.

Zcela upřímně musím uznat, že je Vyfakturuj.cz prakticky nepostradatelným doplňkem s obrovskou hodnotou. Nejen že si hravě poradí se zmiňovanými doklady, ale zároveň dokáže celý proces vyřešit přímo za nás prostřednictvím párování plateb s bankovním účtem či platební bránou. A kdyby náhodou něco nebylo jasné, pak se také nabízí profesionální zákaznická podpora. Pokud podnikáte, pak je to poměrně jednoduché – tuto webovou aplikaci byste si měli přinejmenším vyzkoušet. Rozhodně stojí za to a svými možnostmi dokáže velice příjemně překvapit.

Prozkoumejte možnosti Vyfakturuj.cz zde

Dnes nejčtenější

.