Zavřít reklamu

Veletrh CES 2023 přináší spoustu dobrých zpráv, nových produktů a technologií. Část oznámení Googlu zde byla zaměřena také na Android Auto a společnost konečně zveřejnila  přepracovanou verzi Android Auto pro všechny. Navíc také oznámila některá partnerství a exkluzivní funkce. 

Google prozradil, že uživatelé nejnovějších smartphonů Pixel a Samsung mohou volat přes WhatsApp přímo prostřednictvím Android Auto. V tuto chvíli mohou spotřebitelé uskutečňovat pouze tradiční hlasové hovory prostřednictvím aplikace Android Auto, ale napříště budou moci uskutečňovat hlasové hovory prostřednictvím VoIP titulů. Pokud se tato funkce osvědčí, mohla by společnost stejnou možnost přinést i do dalších komunikačních aplikací. WhatsApp je ale největší, takže logicky začíná u něho.

Volání přes WhatsApp prostřednictvím Android Auto by se navíc mohlo dostat i do starších smartphonů Galaxy a Pixel a časem i do smartphonů dalších OEM výrobců se systémem Android. Mezi další nové funkce nové verze Android Auto patří odpovědi na zprávy s návrhy, uživatelské rozhraní s rozdělenou obrazovkou založené na kartách pro zvýšení produktivity, připomenutí zmeškaných hovorů, sdílení času příjezdu s kontakty, návrhy hudebních playlistů a podcastů a navigace přes celou obrazovku s Mapami Google. 

Dnes nejčtenější

.