Zavřít reklamu

Naprostá většina lidí je zvyklá pracovat s dokumenty obvykle na počítačích. Může se ale stát, že budete z jakéhokoliv důvodu muset dokumenty prohlížet nebo dokonce upravovat na vašem smartphonu. Které aplikace se pro tyto účely nejlépe hodí?

Microsoft Office (Microsoft 365)

Microsoft Office je stálicí v oblasti nástrojů pro práci s dokumenty. Office je osvědčený kancelářský balíček, který vám umožní pracovat s dokumenty, tabulkami i prezentacemi. V rozhraní, které je přizpůsobené obrazovkám chytrých mobilních telefonů, můžete dokumenty nejen prohlížet, ale také upravovat a vytvářet. Prémiové funkce Microsoft Office jsou určené předplatitelům služby Microsoft 365.

Stažení v Google Play

Polaris Office: Edit&View, PDF

Mezi další oblíbené kancelářské balíčky nejen pro Android patří aplikace Polaris Office. Existuje v základní, bezplatné verzi, stejně jako v placené prémiové verzi, která za pravidelné předplatné nabízí bonusové funkce. Polaris vám umožní pracovat s dokumenty včetně těch ve formátu PDF, stejně jako s tabulkami nebo prezentacemi. Nabízí možnost propojení s cloudovými službami, funkci spolupráce a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

WPS Office

Další aplikací, která si umí hravě poradit prakticky se všemi běžnými druhy dokumentů, je WPS Office. Opět se jedná o kancelářský balíček, který vám na vašem smartphonu umožní čtení, úpravu i vytváření PDF, běžných dokumentů, tabulek i prezentací. Aplikaci můžete využívat zdarma, počítejte ale s občasným zobrazováním reklam.

Stažení v Google Play

Dokumenty Google

Google nabízí hned několik aplikací pro práci s dokumenty. Kromě Google Dokumentů jsou to Tabulky Google a Prezentace GoogleVšechny zmíněné aplikace jsou zcela bezplatné, bez reklam, a nabízí spoustu užitečných funkcí, jako je například sdílení, historie úprav, možnost spolupráce na dálku nebo třeba offline režim.

Stažení v Google Play

SmartOffice – Doc & PDF Editor

Jak název napovídá, aplikace SmartOffice vám skvěle poslouží k práci s dokumenty včetně PDF souborů. Umí si ale poradit také s prezentacemi a nejrůznějšími tabulkami. Nabízí všechny základní i pokročilejší funkce, nutné pro práci s dokumenty. Samozřejmostí je také podpora cloudu, možnost zabezpečení heslem a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.