Zavřít reklamu

Google zásadním způsobem vylepšil svůj hodinkový operační systém Wear OS, když spolupracoval se Samsungem. Nyní to vypadá, že jej chce vylepšit ještě více. Koupil totiž finskou společnost KoruLab, jež má zkušenosti s vyvíjením uživatelských rozhraní pro chytré hodinky a jinou nositelnou elektroniku, které běží hladce i s omezenými zdroji a spotřebovávají extrémně nízké množství energie.

„Dnešní oznámení posiluje závazek společnosti Google vůči Finsku a posouvá naši platformu Wear OS kupředu s pomocí jedinečné odbornosti Koru v oblasti uživatelského rozhraní s nízkou spotřebou,“ uvedl k akvizici manažer finské pobočky Googlu Antti Järvinen. Vypadá to, že Google využije odborných znalostí společnosti KoruLab k tomu, aby Wear OS fungoval s méně zdroji a spotřebovával méně energie. Díky tomuto vylepšení by chytré hodinky s Wear OS, tedy i Galaxy Watch, mohly běžet rychleji a mít podstatně lepší výdrž baterie.

KoruLab má v současnosti 30 zaměstnanců a všichni nyní přecházejí do Googlu. Zakladatelem společnosti je Christian Lindholm, který dříve spolupracoval s Nokií. Předsedou představenstva je Anssi Vanjoki, který měl údajně dlouhodobý vliv v představenstvu Nokie.

KoruLab dříve spolupracovala s čipovou firmou NXP Semiconductors a přizpůsobila pro ni své řešení. Její dosavadní působení na technologické scéně bylo více než úspěšné, tak můžeme doufat, že se to promítne i do operačního systému Googlu.

Chytré hodinky Samsungu se systémem Wear OS koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.