Zavřít reklamu

Komerční sdělení: U mobilních operátorů se často setkáme se speciálními tarify, které jsou určené přímo pro seniory. Tyto tarify obvykle jednoduché, levné, a poskytují různé výhody. Například nižší cenu za volání a SMS, volání zdarma vybraným číslům nebo levné volání na pevné linky. V našem článku jsme si pro vás připravili další zajímavé informace k tomuto tématu, stejně jako aktuální nabídku, kterou najdete na trhu.

Pro seniory mohou být tyto tarify vskutku atraktivní volbou, protože umožňují šetřit peníze a zároveň poskytují služby, které právě starší osoby ocení. Jedná se vlastně o zvýhodněnou verzi klasického mobilního tarifu, který je upravený na míru osobám starším 60ti let.

Internet_02

U některých tarifů pro seniory se ovšem můžete také setkat s určitými omezeními nebo vyššími poplatky za případné překročení limitu volání, sms či dat. Proto je důležité si před podepsáním smlouvy pečlivě prostudovat její podmínky a podívat se také na srovnání mobilních tarifů, které je v téhle oblasti skvělým vodíkem, a navíc vás seznámí s přesnouí nabídkou operátorů.

Jak si vybrat ten nejlepší tarif pro seniory

Jednoduše – podle toho, co právě vám bude vyhovovat nejvíce. Chcete spíše výhodné volání, SMS nebo naopak data? Právě tyhle své požadavky zadáte online kalkulačky mobilních tarifů a pak jednoduše zvolíte ten, který vám bude sedět nejvíce.

Aktuální nabídka tarifů pro seniory

Na tuzemském trhu působí tři hlavní telefonní operátoři – Vodafone, T-Mobile a O2, a také několik tzv. virtuálních operátorů. Jedná se o společnosti, které nemají vlastní infrastrukturu a proto musí spolupracovat alespoň s jedním z hlavních operátorů. Virtuální operátoři nemají sice moc širokou nabídku služeb, ale zase některé z nich umí nabídnou levněji – například právě v oblasti tarifů pro seniory.

Vodafone tarify pro seniory

V nabídce této společnosti se známým bílo červeným logem na vás čekají tarify pro seniory za výhodné ceny, a to hned v několika variantách. Dané tarify najdete pod názvem “Tarify pro seniory 60+” a jak asi tušíte, je třeba u Vodafonu splnit podmínku, aby klientovi bylo šedesát či více let.

Tarif pro seniory od Vodafone si navíc můžete vybrat ve variantě s účtováním po minutách nebo s neomezeným voláním. A co přesně nabídka obsahuje?

TARIFVoláníSMSDataCena
3 GB

250 minut

do všech sítí

X3 GB299 Kč/měsíc

∞ volání

 

(Pozn. jedná se o tarif k předplacené kartě)

Neomezené volání

do sítě Vodafone

Do ostatních sítí 3 Kč/min.

3 Kč

/SMS

X

89 Kč/měsíc

Využít můžete také výhodný balíček s mobilním telefonem nebo tabletem

O2 tarify pro seniory

Společnost O2 přímo mobilní tarif pro seniory nenabízí. U tohoto by vám však mohl vyhovovat “Super levný tarif” FREE+ Start nebo o něco dražší FREE+ Modrý:

TARIFVoláníSMSDataCena
FREE+ Start

Neomezené

do sítě O2

30 minut do ostatních sítí, po vyčerpání 1,50 Kč/min.

Neomezené

do sítě O2

1,5 GB249 Kč/měsíc
FREE+ ModrýNeomezenéNeomezené3 GB549 Kč/měsíc

Případně můžete zvolit předplacenou GO kartu. Ta nejlevnější vás vyjde na 179 Kč měsíčně a obsahuje 1 GB dat, 50 minut volání do všech sítí a SMS za 1,90 Kč.

Mobilni tarify_02

T-Mobile tarify pro seniory

Trojlístek nám uzavírá společnost T-Mobile. V její nabídce také přímo tarify pro seniory nenajdete, každopádně by se vám mohl líbit například tarif z oddílu “Ostatní tarify” Data 5 GB Plus nebo z “Pořád online” 4 GB Plus:

TARIFVoláníSMSDataCena
Data 5 GB Plus150 minut150 SMS5 GB460 Kč/měsíc
4 GB PlusNeomezenéNeomezené4 GB585 Kč/měsíc

A také u T-Mobilu se setkáte s předplacenými TWIST kartami v různých edicích. Ta nejlevnější stojí 150 Kč a najdete v ní 50 minut a 50 SMS do všech sítí, poté zaplatíte 3,90 Kč za minutu volání a smska vás vyjde na 1,90 Kč.

Při výběru toho pravého tarifu pro seniory si tedy jasně řekněte, co od daného tarifu očekáváte, kolik do něj chcete investovat a udělejte si i malý “průzkum” toho, u koho mají tarif vaši nejbližší, a jestli by pro vás nebyla také schůdná možnost nějakého rodinné balíčku, které v nabídce mobilních operátorů také najdete.

Dnes nejčtenější

.