Zavřít reklamu

Máme zde nový rok. Nový rok, který snad bude lepší než ten minulý, ve kterém se budeme mít lépe než v tom předešlém. To si ostatně říkáme pokaždé. Co pro to ale uděláme, je už na nás. Právě proto vám přinášíme tento seznam aplikací, jehož cílem je, abyste s nimi udělali maximum práce za minimum času, který pak můžete věnovat něčemu jinému.

Microsoft Lens – když se vám nechce přepisovat poznámky

Aplikaci Microsoft Lens využijí zejména studenti středních a vysokých škol. Nabízí funkci skenování textu a jeho případného převodu do PDF, takže vám umožní vyfotit si nejrůznější zápisky, poznámky na tabulích, ale třeba také dokumenty, a během chvilky je uložit do vašeho telefonu ve formátu PDF nebo jiném.

Stažení v Google Play

Google Keep na poznámky a úkoly

Google Keep je užitečný, propracovaný a navíc zcela bezplatný nástroj, který vám výtečně poslouží při pořizování poznámek a seznamů všeho druhu. Nabízí perfektní spolupráci a kompatibilitu s dalšími aplikacemi, službami a nástroji od společnosti Google, a nabízí také možnost spolupráce, podporu hlasového a ručního zadávání nebo třeba podporu pro kreslení.

Stažení v Google Play

Easy Notes  – Note Taking Apps

Pokud hledáte aplikaci, která vám umožní vytváření a správu poznámek, poznámky na plochu nebo třeba tvorbu seznamů, můžete vyzkoušet Easy Notes. Tato aplikace nabízí řadu funkcí počínaje tvorbou poznámkových bloků, přidávání mediálních souborů nebo připnutí poznámek přes hlasové poznámky až po automatické ukládání a bohaté možnosti třídění a správy vašich zápisků. U poznámek v Easy Notes si můžete nastavit a přizpůsobit barevné pozadí, vytvářet kategorie, využít možnosti zálohování a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Microsoft Word

Osvědčenou klasikou mezi aplikacemi pro čtení a správu textových dokumentů je Word od společnosti Microsoft. Microsoft svůj Word neustále aktualizuje a vylepšuje, takže budete mít neustále k dispozici všechny potřebné nástroje pro úpravu a tvorbu dokumentů včetně čtečky PDF souborů. Samozřejmostí je režim spolupráce, bohaté možnosti sdílení a další užitečné funkce. Některé z nich mohou být nicméně k dispozici pouze pro uživatele s předplatným Office 365.

Stažení v Google Play

OneNote

OneNote patří mezi velmi populární nástroje pro pořizování poznámek a dokumentů. Tato propracovaná aplikace z dílny společnosti Microsoft nabízí možnost vytvoření poznámkových bloků s poznámkami, při tvorbě zápisků budete mít k dispozici na výběr z několika druhů papírů, a budete moci také využít celou řadu nástrojů pro psaní, skicování, kreslení či anotaci. OneNote nabízí také podporu ručního psaní, snadnou práci s obsahem, skenování poznámek, sdílení i spolupráce.

Stažení v Google Play

Notion

Pokud hledáte multiplatformní a víceúčelovou aplikaci, která zvládne mnohem více než jen základní poznámky, určitě byste měli sáhnout po Notion. Notion vám umožní pořizování zápisků všeho druhu – od poznámek a seznamů úkolů přes deníkové zápisky či návrhy webu a dalších projektů až po sdílené týmové projekty. Notion nabízí bohaté možnosti úpravy textu, přidávání mediálních souborů, sdílení, správy a mnoho dalšího.

Stažení v Google Play

Simplenote

Simplenote je funkcemi nabitá aplikace, s jejíž pomocí můžete vytvářet, upravovat, spravovat a sdílet veškeré vaše poznámky. Kromě poznámek ji můžete využít také k sepisování seznamů všeho druhu, své záznamy zde můžete přehledně třídit a ukládat, aplikace nabízí také funkci pokročilého vyhledávání. Samozřejmostí je také možnost přidávání štítků, sdílení a spolupráce.

Stažení v Google Play

Polaris Office

Polaris Office je multifunkční aplikace pro úpravu, prohlížení a sdílení dokumentů nejen ve formátu PDF. Nabízí podporu pro naprostou většinu běžných formátů dokumentů včetně prezentací, stejně jako podporu ručně psaného písma, možnost spolupráce s většinou cloudových úložišť nebo třeba režimu spolupráce. Polaris Office je v základní verzi zdarma, pro přístup k některým bonusovým funkcím je zapotřebí předplatné.

Stažení v Google Play

Gboard

Gboard je bezplatná softwarová klávesnice z dílny společnosti Google, která nabízí celou řadu užitečných funkcí. Můžete využít například psaní jedním tahem či hlasové zadávání, Gboard ale nabízí také podporu pro ruční psaní, integraci animovaných GIFů, podporu pro zadávání vstupu ve více jazycích nebo třeba lištu pro vyhledávání emotikonů.

Stažení v Google Play

SwiftKey

Klávesnici SwiftKey má naopak na svědomí společnost Microsoft. Microsoft SwiftKey si postupně zapamatuje všechna specifika vašeho psaní a postupně vám tak urychlí a zefektivní práci. Nabízí také integrovanou emoji klávesnici, podporu pro vkládání animovaných GIFů, chytré automatické opravy a mnoho dalšího.

Stažení v Google Play

Spark

Multiplatformní aplikace Spark Mail je vhodná zejména pro hromadnou firemní a pracovní komunikaci, využijete ji ale také pro soukromé účely. Spark Mail nabízí spoustu skvělých funkcí, jako jsou třeba chytré schránky, možnost naplánování odeslání zprávy nebo třeba připomínky e-mailů. Samozřejmostí jsou bohaté možnosti přizpůsobení, podpora gest a přehledné uživatelské rozhraní.

Stažení v Google Play

AirMail

Dalším populárním e-mailovým klientem nejen pro smartphony s Androidem je AirMail. Ten nabízí možnost správy hned několika různých e-mailových účtů, snadné ovládání a řadu skvělých funkcí. Patří mezi ně například možnost volby mezi několika režimy zobrazení, inovativní řazení konverzací do stylu chatu nebo třeba podpora tmavého režimu.

Stažení v Google Play

Proton Mail

Proton Mail nabízí spolehlivou a bezpečnou správu všech vašich e-mailových účtů. Mezi funkce aplikace patří podpora gest a tmavého režimu, koncové šifrování, pokročilá zpráva nebo bohaté možnosti zabezpečení vašich zpráv. Proton Mail se vyznačuje také přehledným uživatelským rozhraním a snadným ovládáním.

Stažení v Google Play

Moon+ Reader

Mezi oblíbené aplikace, sloužící k četbě elektronických knih, patří například Moon+ Reader. Nabízí podporu naprosté většiny běžných formátů elektronických knih, ale také dokumentů ve formátu PDF, DOCX a dalších. Rozhraní aplikace včetně řady atributů písma si můžete plně přizpůsobit podle svého, volit můžete také mezi několika různými schématy, samozřejmostí je i podpora nočního režimu. Moon+ Reader nabízí rovněž možnost nastavení a přizpůsobení gest, změny podsvícení a spousty dalšího.

Stažení v Google Play Store

ReadEra

ReadEra je čtečka s možností četby elektronických knih všech možných formátů online i offline. Nabízí také podporu dokumentů ve formátech PDF, DOCX a dalších, automatickou detekci elektronických knih a dokumentů, možnost tvorby seznamů titulů, chytré řazení, přizpůsobení zobrazení a celou řadu dalších funkcí, které každý čtenář jistě využije.

Stažení v Google Play Store

Photomath

Photomath sice není kalkulačkou v tom pravém slova smyslu, určitě tuto aplikaci ale oceníte. Jedná se totiž o velmi zajímavý nástroj, který vám umožní nasnímat fotoaparátem vašeho smartphonu libovolný matematický příklad – ať už tištěný, na obrazovce počítače, nebo ručně napsaný – a v krátké době vám zobrazit jeho řešení. Tím to ale nekončí, Photomath vás totiž umí také provést krok za krokem celým postupem počítání daného příkladu.

Stažení v Google Play Store

CalcKit

CalcKit je všestranná aplikace, která vám dokáže skvěle pomoci s výpočty všeho druhu. Její uživatelské rozhraní je jednoduché a přehledné, a najdete v ní spoustu funkcí pro výpočty a převody. Ať už potřebujete vědeckou kalkulačku, jednoduchou kalkulačku, převodník měn či jednotek, nebo třeba nástroj pro výpočet obsahu či objemu, CalcKit vám spolehlivě poslouží.

Stažení v Google Play Store

Mobi Calculator

Mobi Calculator je kalkulačka pro Android s přehledným uživatelským rozhraním a snadným ovládáním. Poradí si se základními i pokročilejšími výpočty, nabízí možnost volby motivu, zobrazení historie výpočtů, funkci duálního displeje a spoustu dalšího. Na rozdíl od některých jiných kalkulaček nicméně nenabízí vykreslování grafů funkcí.

Stažení v Google Play

Slidebox

S aplikací Slidebox můžete pohodlně a efektivně ukládat a organizovat všechny vaše fotografie. Tato aplikace nabízí možnost rychlého a snadného mazání, třídění do jednotlivých fotoalb, vyhledání a následné porovnání podobných snímků, ale třeba také bezproblémovou spolupráci s některými dalšími aplikacemi.

Stažení v Google Play Store

A+ Gallery

Aplikace s názvem A+ Gallery nabízí rychlé a pohodlné prohlížení fotografií na vašem Android zařízení. Kromě toho můžete tuto aplikaci využít k automatickému i manuálnímu uspořádání vašich snímků, vytváření a správě fotoalb nebo třeba k pokročilému vyhledávání na základě celé řady různých parametrů. A+ Gallery nabízí také možnost skrytí a uzamčení vybraných snímků.

Stažení v Google Play Store

Es File Explorer File Manager

Es File Explorer File Manager je spolehlivý a ověřený správce souborů pro váš smartphone s Androidem. Nabízí podporu pro všechny běžné druhy souborů včetně archivů, rozumí si i s cloudovými úložišti jako je Disk Google nebo třeba Dropbox, stejně jako s FTPP, FTPS a dalšími servery. Nabízí možnost vzdálené správy souborů, přenosu přes Bluetooth, jeho součástí je kromě jiného také integrovaný prohlížeč mediálních souborů.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.