Zavřít reklamu

Zima je v plném proudu a řadu hor pokryla řádná sněhová nadílka. Pokud se tedy chystáte vyrazit na svah, možná se vám bude hodit naše nabídka tipů aplikací vhodných pro každého lyžaře.

iSki Czech

Pokud se chystáte vyrazit na tuzemské svahy, možná využijete aplikaci s názvem iSki Czech. Kromě toho, že nabízí záběry z webkamer z řady lyžařských středisek spolu s aktuálními informacemi, umí také zaznamenat vaši pohybovou aktivitu na svahu, nabízí funkci GPS trackeru a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Skiresort.info: ski & weather

V aplikaci s názvem Skiresort.info: ski & weather najdete informace hned z několika tisíc lyžařských středisek z celého světa. Skiresort.info nabízí podrobné mapy sjezdovek, záběry z webových kamer, ale také důležité informace o provozu, sjezdovkách, vlecích a skipasech a spoustu dalšího, bez čeho se na horách zkrátka neobejdete.

Stažení v Google Play

OnTheSnow

Platforma OnTheSnow se mezi lyžaři těší velké oblibě. V příslušné mobilní aplikaci najdete informace z více než 2 tisíc lyžařských středisek po celém světě. Mezi další funkce, které OnTheSnow nabízí, patří sněhové zpravodajství, informace od lyžařů z první ruky přímo ze sjezdovek, údaje o počasí a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

SnowReporter

Pokud nedáte dopustit na zpravodajství od ostatních lyžařů, případně se rádi o své poznatky ze svahu dělíte s ostatními, doporučujeme vám aplikaci s názvem SnowReporter. Najdete zde také informace o počasí, stavu sněhové pokrývky, nebo třeba údaje o tom, kde se nachází nejbližší lyžařské středisko.

Stažení v Google Play

Bergfex

Aplikace Bergfex nabízí komplexní zpravodajství a informace z populárních lyžařských středisek nejen u nás, ale také v Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Francii, Německu, Polsku, Slovensku nebo třeba Chorvatsku. Najdete zde také předpověď počasí, záběry z webových kamer, lyžařské mapy nebo třeba aktuální informace o možnostech a podmínkách ubytování.

Stažení v Google Play

In-Počasí

In-Počasí je osvědčenou českou klasikou mezi aplikacemi pro předpověď počasí. Nabízí přehlednou a spolehlivou předpověď pro následující hodiny i dny, možnost zobrazení textové předpovědi, mapy s radarovými snímky a spoustu dalšího. Součástí aplikace je také možnost sledovat webové kamery – to pro případ, že byste se chtěli podívat, jak to vypadá ve vašem oblíbeném lyžařském resortu.

Stažení v Google Play

ČHMÚ+

ČHMÚ+ je užitečná a velmi přehledná aplikace pro předpověď počasí. Nabízí údaje z desítek meteorologických stanic u nás, stejně jako možnost několika způsobů zobrazení předpovědi včetně mapy s údaji o teplotách, srážkách, sněhové pokrývce, větru, oblačnosti a řadě dalších meteorologických jevů. Aplikace využívá kromě jiného také předpovědi z modelu Aladin.

Stažení v Google Play

Waze

Jinou aplikaci potřebují ti, které zajímá stav sněhu na sjezdovkách, a jinou zase řidiči. Mezi oblíbené aplikace, které dokáží včas a účinně informovat o dopravě včetně případných překážek a komplikací, způsobených sněžením nebo náledím, patří Waze. Díky ní se samozřejmě také dostanete z bodu A do bodu B přesně podle vašich představ, vyhnete se zácpám a dalším nepříjemnostem.

Stažení v Google Play

Peak Lens

Aplikace s názvem Peak Lens jistě potěší všechny milovníky hor. Nabízí možnost identifikace jednotlivých bodů a vrcholů v AR zobrazení, umí vám ale také poskytnout vyčerpávající informace o jednotlivých místech, nabízí možnost offline režimu, opravy chyb v GPS s využitím umělé inteligence a spoustu dalšího. Využijete ji po celém světě – od Alp či Himalájí až po lokální kopce v české kotlině.

Stažení v Google Play

Omio

Aplikace Omio je skvělým nástrojem k rezervaci a nákupu letenek, jízdenek a lístků na hromadnou dopravu. S pomocí tohoto užitečného nástroje si můžete efektivně naplánovat a přizpůsobit vaši dovolenou či výlet tak, aby náklady na cestování byly co možná nejnižší, a abyste nikde nemuseli stát dlouhé a vyčerpávající fronty – o to více pak budete mít času na prozkoumávání památek.

Stažení v Google Play

Překladač iTranslate

Při cestování po Evropě může být někdy těžké se pořádně domluvit. Jindy zase potřebujete přeložit nejrůznější nápisy a texty. Pro tyto příležitosti se vám bude skvěle hodit aplikace s názvem Překladač iTranslate, která nabízí možnost překladu textu, konverzace i fotografií, a to i v offline režimu. Součástí Překladač iTranslate je také tezaurus a slovník, možnost prohledávání historie překladů nebo možnost uložení frází i slov do seznamu oblíbených.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.