Zavřít reklamu

Jsou zde Vánoce, svátky klidu a míru. Jenže pokud vám to sladké leze krkem a chcete zkusit něco pikantnějšího, nehleďte na téma a hrajte, na co máte chuť. Zde najdete ty nejlepší mobilní hry, kterými si můžete zpestřit nudné televizní pohádky a ostatně i dlouhé zimní večery.

Diablo Immortal

Málokterá hra vzbudila od svého představení takové vášně, jako právě mobilní Diablo. Není se ale čemu divit, protože se jedná o veleúspěšnou značku, která si u klasických hráčů vybudovala statut legendy. Na Immortal tedy panují rozporuplné názory, kdy jej jedni vyzdvihují do nebes, jiní by naopak nejraději zapomněli, že něco takového existuje. Rozhodně to není vánoční hra, i když začínáte v značně mrazivé lokaci, krví se zde nešetří. Jedná se ale o jednu z nejzásadnějších her letošního roku a jestli vás minula, máte to teď možnost napravit.

Stažení v Google Play

Marvel Snap

Když se v roce 2018 oddělil Ben Brode od Blizzardu a vedení vývoje karetního Hearthstonu, začalo se ihned spekulovat o tom, na čem dalším bude tento zapálený vývojář pracovat. Společně s dalšími kolegy, pro které už kanadská společnost nepředstavovala ideální prostředí pro další rozvoj, založili studio Second Dinner. To začalo přitom takřka ihned pracovat na tajemném projektu. Nešlo přitom o nic menšího než o novou karetní hru ze světa Marvelu. Žádné střídání tahů tedy nečekejte. V Marvel Snap půjde především o dobrou znalost karet a učinění správného rozhodnutí v časovém presu.

Stažení v Google Play

Jurassic World Primal Ops

Do kin se po několika letech vrátila série Jurský svět. Společně s ní se chce na další vlně popularity týkající se dinosaurů přiživit i spousta videoherních projektů. Společně s filmem však přišla i oficiální hra, která se odehrává ve stejném světě jako snímek s Chrisem Prattem. Ve hře se vžijete do role ochránce dinosaurů, který bude prehistorické ještěry zachraňovat před nebezpečnými pašeráky. Jurassic World Primal Ops je taktickou akční hrou, kde kromě již zmíněného osvobozování zajatých dinosaurů budete i služby druhohorních zvířat využívat vy sami. Po vašem boku tak bude bojovat  množství těch nejznámějších druhů. Každý z nich přitom nabízí unikátní speciální schopnosti, jež vám pomůžou v jednotlivých bitvách. Pterosauři vám tak budou z nebe shazovat potřebné zásoby, zatímco Tyranosaurus Rex dokáže proběhnout jinak pevnými stavbami.

Stažení v Google Play

Dysmantle

Zombie pořád hrají v popkultuře dost významnou roli. Lidová fascinace nemrtvými se přitom stále přenáší i do herního průmyslu. Dysmantle však přináší na mobilní zařízení jednu z nejkreativnějších her žánru. Ta vás sice klasicky přesune na planetu po zhoubné zombie apokalypse, na rozdíl od ostatních vám ale dává velkou moc nad tím, jak bude vaše prostředí vypadat. Herní svět vám totiž sám poslouží jako prostředek pro přežití. Dostáváte zde možnost prakticky cokoliv ve hře rozebrat a přetvořit v něco užitečného. Na začátku samozřejmě nemáte moc možností a musíte se věnovat maximálně sběru různě poházených surovin. Postupem času se z vás ale stává díky komplexnímu craftícímu systému post-apokalyptický inženýr, jenž dokáže efektivně využít zdroje kolem sebe. Smyčka neustálého vyrábění lepších a lepších nástrojů přitom nestačí nudit.

Stažení v Google Play

Apex Legends Mobile

Vývojáři z Respawn Entertainment si dali za úkol na mobilní zařízení převést hru v podobě co nejvěrnější její velké verzi. Dlouholetí hráči originálu se tak budou i v platformou limitované verzi cítit jako doma. Přesto ale Apex Legends Mobile přichází s pár novinkami. Tou nejdůležitější jsou určitě hrdinové exkluzivní pro mobilní platformy. Jako první se hned na začátku první sezóny představuje Fade. Ten ovládá cestování mezi dimenzemi a v žáru bitvy se dokáže teleportovat na svou předešlou pozici a způsobit chvilkové vypnutí jakéhokoliv zranění. Ano, je to sice port, ale je zde i nový obsah. O tom, že se jedná o skutečně kvalitní počin svědčí i fakt, že byl titul vyhlášen hrou roku jak v App Store tak Google Play.

Stažení v Google Play

Aerial_Knight’s Never Yield

Běhačky jsou herním žánrem, se kterým se na moderních telefonech můžete setkat již od jejich úplných počátků. Kdo by neznal hity jako Subway Surfers nebo Jungle Run, v nichž sledujete samostatně běžícího hrdinu a pomáháte mu jednoduchými pohyby překonat na cestě nastražené překážky? Opravdové originality zřejmě v na první pohled již vytěženém žánru dosáhnout nelze. Možná proto si vývojáři hry Aerial_Knight’s Never Yield řekli, že jedinou cestou k úspěchu je dovést již zažité herní mechaniky k dokonalosti. Hra vyšla na velkých platformách již před více než rokem, letos se však podívala i na mobilní zařízení s Androidem. K původní hře navíc vývojáři přibalují i velkou aktualizaci z letošního února. Od již zmíněných konkurentů v žánru se Aerial_Knight’s Never Yield liší zejména tím, že nenabízí nekonečné koridory, ale je rozdělen do jednotlivých úrovní.

Stažení v Google Play

The Wake

Ve hře máte za úkol rozluštit poselství deníku právě zesnulého muže. Ten je ale napsaný záhadnou šifrou. Vývojář titulu ovšem není tak krutý, aby do hry dal nesmyslné klikyháky. V diáři tak na vás budou čekat jednodušší, ale přitom dost náročné zástupné šifry. V těch budete vždy muset přiřadit každé z písmen k některému dalšímu a postupem času tak přijít na to, jakým způsobem je celá abeceda posunuta. K tomu vám budou sloužit přiřazené fotky, nalezené poznámky zesnulého i speciální nástroje k usnadnění dešifrovacích postupů. Minimalistická grafika postupem času poodkryje příběh prožitého života, kterým vás bude provázet perfektní hudba v pozadí.

Stažení v Google Play

Angry Birds Seasons

Samozřejmě, aby tento výběr nebyl úplně mimo, hodí se vzpomenout i na jednu letitou stálici. Pokud máte rádi Angry Birds, určitě byste si nejen kolem svátků měli zahrát Angry Birds Seasons. Jak název napovídá, tento titul vám umožní zahrát si staré dobré Angry Birds v kulisách aktuálních svátků – v současnosti tedy pochopitelně půjde o Vánoce a zimní sezónu.

Stažení v Google Play

Grand Mountain Adventure

Pokud holdujete sjezdovému lyžování – byť třeba jen na displeji vašeho smartphonu – můžete si zahrát hru s názvem Grand Mountain Adventure. Čeká vás dokonalý zážitek v podobě plynulé jízdy otevřenou krajinou, na slalomové trati, nebo třeba riskantní jízda mezi skálami. Je jen na vás, jakému terénu dáte přednost a jak si užijete jízdu.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.