Zavřít reklamu

Právě dnes nám začala zima, a mnozí z nás, tedy zejména ti, kteří vlastní starší zařízení, se mohou potýkat s různými problémy v souvislosti s nízkými venkovními teplotami, potažmo samotným sněhem. Ať už se tedy vracíte ze sjezdovky, procházky promrzlou krajinou, či jiných zimních radovánek, můžete narazit na následující problémy. 

Snížená výdrž baterie 

Extrémní teploty, a to ať ty nízké, tak vysoké, elektronickým zařízením prostě nesvědčí. Jsou totiž konstruována tak, aby dobře fungovala v ideálním rozsahu teplot. Pokud se pohybujete mimo něho, už můžete pozorovat odchylky ve fungování zařízení – v případě nízkých teplot zejména s ohledem na výdrž baterie, kdy se vám zařízení vypne, i když ještě ukazuje dostatek šťávy. Bezproblémově by vaše telefony měly fungovat v rozsahu od 0 do 35 °C, kdy se zejména nyní samozřejmě snadno dostaneme pro určenou mezní hodnotu. Mráz logicky baterii a útrobám zařízení nesvědčí.

Nyní je pro nás alespoň dobré to, že zima nemá na chod zařízení takový vliv, jako horko. Snížená výdrž baterie je tedy jen přechodný stav. Jakmile se teplota zařízení vrátí do běžného provozního rozsahu, tedy když se vrátíte třeba domů, obnoví se s tím i normální výkon baterie. Jiné je to v případě, pokud má již vaše zařízení zhoršenou kondici baterie. Pokud se tedy chystáte do mrazů, mějte své zařízení patřičně nabité. Používání v zimním podnebí baterii také rychleji vybíjí.

Pozor na kondenzaci vody 

Pokud rychle přejdete ze zimy do tepla, velice jednoduše dojde ke kondenzaci vody, a to na i ve vašem Samsungu. Vidět to můžete na první dobrou tím, že se vám orosí displej a případně jeho kovové rámečky. Bohužel pro vás to má jistá rizika, protože to, co se děje na povrchu, se může dít i uvnitř. Pokud máte obavy z vnitřní vlhkosti, zařízení neprodleně vypněte, vysuňte šuplík na SIM kartu a popřípadě paměťovou kartu a telefon nechte na takovém místě, na kterém proudí vzduch. Problém může nastat i v souvislosti s konektorem a tím, pokud byste takto „promrzlé“ zařízení chtěli ihned nabíjet.

Voda

Je-li v konektoru vlhkost, může ta poškodit nejen kabel, ale i zařízení samotné. Pokud tedy skutečně potřebujete zařízení okamžitě nabíjet, využijte k tomu spíše bezdrátové nabíjení, pokud jej váš Samsung umí. Lepší je, ale dát mu trochu orazit a nechat ho aklimatizovat na pokojovou teplotu. Do konektoru nevkládejte žádné předměty, abyste jej vysušili, tedy ani vatové tyčinky a ubrousky. Používáte-li Samsung v krytu, určitě jej sundejte.

Kondenzaci vody je ale lepší předcházet tím, že budete své zařízení držet v teple. Kapsy u kalhot nejsou příliš vhodné, nejlepší jsou vnitřní třeba náprsní kapsy. Samozřejmě tím nemáte telefon hned po ruce, ale možná je to lepší, než pak řešit případné problémy. 

Dnes nejčtenější

.