Zavřít reklamu

Ztrácíte se v bohaté nabídce televizorů a nevíte, podle čeho a jak vybírat vhodný přijímač do vaší domácnosti, na chalupu nebo do pracovny? Připravili jsme pro vás jednoduchého průvodce nákupem nového televizoru. Podle tohoto pětibodového seznamu si vyberete dokonalý televizor, který bude přesně odpovídat vašim nárokům.

Velikost televizoru

Každý televizor má doporučenou sledovací vzdálenost a úhel, které budete chtít zohlednit, až jej budete umisťovat u sebe doma. Nejlepší a nejvíce pohlcující divácký zážitek máte ve chvíli, kdy 40° vašeho zorného pole tvoří obrazovka. Vhodná vzdálenost s ohledem na zorné pole se dá spočítat, pokud znáte velikost svého televizoru, tedy úhlopříčku obrazovky.

Samsung TV S95B Lifestyle Image

Abyste získali výslednou vzdálenost, vynásobte velikost obrazovky číslem 1,2. Například u obrazovky o úhlopříčce 75 palců je správná sledovací vzdálenost 2,3 metru.

U moderních televizorů s rozlišení Ultra HD (ať již 4K nebo 8K) samozřejmě platí, že čím větší obrazovka, tím více si vychutnáte kvalitu ultravysokého rozlišení. V potaz musíte brát také celkové rozměry televizoru, aby se vešel do prostor, kam ho chcete umístit – ať už jde o místo v polici, na televizním stolku nebo pokud jej chcete uchytit přímo na zeď. Samsung disponuje celou řadou doplňků, které umožňují televizor připevnit na zeď, dokonce jím otáčet do vertikální polohy, nebo jej umístit na speciální stojan.

Kvalita obrazu

Kvalita obrazu je asi nejdůležitějším faktorem, podle kterého si diváci vybírají nové televizory. Hodně souvisí s technologií obrazovky. Televizory Samsung mají obrazovku složenu z tzv. Quantum Dots, kvantových bodů, které zajišťují co nejlepší kontrast a kvalitu obrazu, ať už jde o televizory QLED a Neo QLED (technologie LCD) nebo QD OLED (technologie OLED).

Quantum dots jsou ultrajemné polovodičové materiály nanoskopické velikosti. Tyto body produkují světlo různé barvy v závislosti na velikosti částice – čím větší částice, tím červenější barva, a čím menší částice, tím modřejší barva. Jsou schopné vyzařovat přesně zbarvené světlo, protože velikosti částic se přizpůsobují při rychlostech na kvantové úrovni, což vede k přesnému a účinnému vyzařování světla. Větší účinnost v jasu přináší úžasné změny v celkové obrazové kvalitě.

3. S95B

Díky technologii Quantum Dot mají například QD OLED televizory Samsung mnohem jasnější obrazovku než OLED televizory konkurenčních značek, u kterých vynikne obraz pouze za šera nebo za tmy. Zároveň skvěle reprodukují černou barvu, což je doména technologie OLED. Televizory QLED a Neo QLED (druhé jmenované mají novou generaci Quantum Dots, jichž je mnohem více a jsou menší) zase vynikají opravdu skvělým jasem, takže si drží kvalitu obrazu i za bílého dne.

A co rozlišení obrazu? Běžným standardem se stává Ultra HD/4K, které nabízí jak QLED, tak Neo QLED a QD OLED televizory. Je to o krok dál než Full HD, obraz je složený z 8,3 milionu pixelů (rozlišení 3 840 × 2 160 pixelů) a obraz takové kvality vynikne na televizorech větších úhlopříček s minimálním rozměrem 55“ (ale lépe 75“ a vyšším). Naprostou špičku pak představují 8K televizory s rozlišením 7 680 x 4 320 pixelů, takže jich je v obrazovce přes 33 milionů! Pokud se obáváte, že do tak kvalitních televizorů těžko seženete obsah v tomto rozlišení, můžete být v klidu: Ultra HD televizory 4K a 8K v sobě mají zabudovanou technologii AI Upscaling, která pomocí umělé inteligence převádí obraz z jakéhokoli rozlišení na 4K nebo 8K.

Zvuk televizoru

Obraz dnes už není zdaleka jediným výstupem televizoru, podle kterého se hodnotí jeho kvalita. Divácký zážitek umocní kvalitní zvuk, zvláště pokud je prostorový a dokáže vás ještě více vtáhnout do děje. Televizory Neo QLED a QD OLED jsou vybaveny technologií OTS, která dokáže sledovat objekt na obrazovce a uzpůsobit tomu zvuk, takže získáte dojem, že se scéna odehrává reálně ve vašem pokoji. Nejkvalitnější 8K televizory se pyšní nejnovější generací technologie OTS Pro, která využívá reproduktory ve všech rozích televizoru i v jeho středu, takže nevynechá jedinou zvukovou stopu.

5. S95B

Díky přidání nových reproduktorů horního kanálu mohou Neo QLED a QD OLED televizory podporovat také technologii Dolby Atmos, která nabízí dosud nejdokonalejší 3D zvuk. U nižších modelů chytrých televizorů lze zvuk vylepšit spárováním s kvalitním soundbarem od Samsungu. Je to jednoduché a výsledek vás určitě překvapí. V letošním roce Samsung tuto synchronizaci ještě vylepšil, takže spojením televizoru a soundbaru docílíte autentického prostorového zvuku, který přichází k divákovi ze všech stran přesně tak, jako by byl přímým účastníkem dění na obrazovce. Soundbary Samsung pro rok 2022 jsou vybaveny také bezdrátovým připojením Wireless Dolby Atmos 3, které zajišťuje kvalitní přenos zvuku bez rušivých kabelů.

Design televizorů

V dnešní době už neexistují jednotné typy televizorů, které se od sebe na první pohled ničím neliší. Doslova pro každý životní styl lze nalézt televizor, který vám bude plně vyhovovat a skvěle zapadne do vašeho interiéru. Samsung má speciální lifestylovou řadu televizorů, ale myslí i na ty diváky, kteří jsou konzervativnější. U vyšších modelů QLED a Neo QLED televizorů dokáže skrýt prakticky všechny kabely, protože televizory mají většinu hardwaru v externím One Connect Boxu umístěném na svojí zadní stěně. Z něj pak vede už jen jediný kabel do zásuvky, a i ten lze skrýt tak, že v přijímače viditelně nevede vůbec žádný kabel (to uvítají diváci, kteří si chtějí televizor pověsit přímo na zeď).

QLED, Neo QLED a QD OLED televizory Samsung lze postavit na přibalený držák, případně je připevnit ke zdi díky speciálnímu držáku na zeď, včetně otočné verze, která umožňuje televizorem otáčet o 90 stupňů do vertikální pozice, případně lze využít i speciální trojnožky, již využijí diváci s televizory menších úhlopříček. Všechny televizory jsou vybaveny Ambient módem, který v době, kdy je diváci nesledují, zobrazují přesný čas nebo další motivy.

QS95B_Rear_NA

Pokud však chcete televizor využívat i jako vkusnou dekoraci, vsaďte na lifestylový The Frame, který vypadá jako skutečný obraz. Pověšený na zeď se speciálními „nacvakávacími“ rámečky (drží díky magnetu, takže jejich výměna je velmi jednoduchá) se promění v umělecké dílo, nebo si na něm můžete zobrazovat vlastní fotografie. Případně využijeme aplikaci Obchod s uměním, v němž Samsung nabízí tisíce uměleckých děl a fotografií z nejznámějších světových galerií, takže u vás může na zdi viset Rembrandt nebo Picasso. Díky otočnému držáku na zeď není problém zvolit i obraz ve vertikální pozici.

Milovníci designového nábytku zase uvítají mohutný televizor The Serif, který se pyšní silným rámem s profilem písmena „I“, díky němuž může stát jen tak na zemi nebo v polici a horní část lze využít jako držák na malý květináč. A pokud vám umístění na zem nevyhovuje, můžete využít našroubovatelné nožky, do kterých skryjete kabel, takže nehrozí, že by nevhodně visel ze zad televizoru do prostoru.

Fanoušci sociálních sítí, zejména pak TikToku a Instagramu, uvítají originální otočný televizor The Sero, který se na speciálním držáku sám otočí o 90 stupňů podle toho, zda zrovna reprodukuje video v horizontální nebo vertikální podobě. Televizor lze ale otočit i dálkovým ovladačem. The Sero je nejjednodušeji přemisťovaný televizor na trhu, ke speciálnímu stojanu lze dokoupit kolečka a převážet ho z jedné místnosti do druhé podle libosti. Jinak nepostrádá nic z vybavení QLED televizorů Samsung.

Pokud uvažujete o televizoru do drsnějších podmínek na zahradní terase a nechcete ho na zimu stěhovat do domu, vyzkoušejte jediný outdoorový televizor na trhu The Terrace. Je vodě a prachuvzdorný, vydrží teploty od -30 do +50 stupňů Celsia a lze k němu dokoupit i speciální outdoorový soundbar The Terrace. Outdoorový je i jeho dálkový ovladač.

Pro fajnšmekry má Samsung také speciální projektory, které dokáží plně nahradit televizor. Ať už jde o laserové přístroje The Premiere (s jedním nebo třemi lasery) s velmi krátkou projekční vzdáleností, které dokáží vykouzlit obraz o úhlopříčce až 130“ nebo přenosný The Freestyle, který nesmí chybět na žádné party.

Chytré funkce

Televizory už neslouží pouze k pasivnímu sledování několika televizních programů, stále více jsou využívané pro další zábavu, ale práci a aktivní trávení volného času. Všechny chytré televizory Samsung jsou vybaveny unikátním operačním systémem Tizen a řadou praktických funkcí, jako je multiscreen, kdy si můžete obrazovku rozdělit až na čtyři samostatné části a v každé sledovat jiný obsah nebo v ní řešit pracovní záležitosti či videohovory a videokonference. Velmi oceňovanou funkcí je zrcadlení telefonu na obrazovce televizoru i možnost využít smartphone jako dálkový ovladač k televizoru.

Díky aplikaci SmartThings lze televizor propojit s dalšími chytrými zařízeními v domácnosti jako je třeba nový skládací telefon Galaxy Z Flip4. Nechybí samozřejmě ani aplikace populárních streamovacích služeb jako je Netflix, HBO Max, Disney+, Voyo nebo iVysílání ČT. Některé z nich mají i vlastní tlačítko na dálkovém ovladači. Touto výbavou se mohou pochlubit všechny televizory QLED, Neo QLED a QD OLED od Samsungu.

Televizory Samsung najdete zde

Dnes nejčtenější

.