Zavřít reklamu

Jednou z dlouhodobě nejoblíbenějších aplikací pro vytváření poznámek je zcela jistě Evernote. Její původ sahá dokonce do dob, kdy tu ještě nebyly ani moderní smartphony. Době chytrých telefonů se však rychle přizpůsobila a pro mnohé se stala preferovanou „appkou“ pro zvýšení produktivity. Po celou dobu své existence byla nezávislou značkou, nyní však vyšlo najevo, že dostává nového majitele. Uživatelé se této změny nicméně nemusejí obávat, alespoň tedy prozatím.

Ivan Small, šéf společnosti Evernote Corporation, která za populárním organizérem poznámek stojí, oznámil, že aplikaci přebírá firma Bending Spoons. Bending Spoons je italský vývojář vysoce hodnocených aplikací na úpravu fotek a videa Remini a Splice. Akvizice, jejíž finanční detaily nebyly zveřejněny, by měla být dokončena začátkem příštího roku.

 

Small fanoušky Evernotu ujistil, že aplikace dodrží svůj závazek k uživatelským datům a ochraně soukromí. Dále naznačil, že aplikace by mohla těžit z technologií nového vlastníka a stát se součástí větší sady aplikací, která nyní zahrnuje nástroje na úpravu fotografií a videa. Ani po dokončení akvizice se Evernote pro své uživatele nezmění přes noc, v blízké budoucnosti však plánuje pokračovat ve stávajícím plánu na přidávání nových funkcí, jako je například integrace kalendáře sady Microsoft 365. Aplikace již přinesla řadu malých, avšak velmi žádaných funkcí, jako jsou widgety pro Android i iOS, přizpůsobitelné preference poznámek nebo mini postranní panel na tabletech.

Nic z toho každopádně není zárukou, že aplikace zůstane navždy stejná. Vzhledem k tomu, že obě společnosti časem prohloubí integraci, uživatelé by měli očekávat zásadní změny v jejím fungování, od správy jejich účtu po předplatné od Bending Spoons. Pokud by se však její fungování odlišilo do té míry, že by přestala být tím, čím je, existuje mnoho alternativ, které ji mohou zastoupit, například Notion, Notability, Microsoft OneNote, Zoho Notebook nebo ClickUp.

Evernote v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.