Zavřít reklamu

Podle informací korejského webu The Elec citovaného serverem SamMobile začal Apple pracovat na MacBooku s 20palcovou ohebnou obrazovkou. Cupertinský gigant má u něj použít 20,25palcový OLED panel, který vyrobil blíže neurčený jihokorejský dodavatel. Těch je na trhu několik, nikdo však není tak zběhlý ve výrobě skládacích zařízení a displejů jako Samsung, takže lze předpokládat, že oním dodavatelem bude právě on.

Již dříve se v éteru objevily zprávy, že Apple plánuje vydat to nejlepší z MacBooku a iPadu ve formě skládacího zařízení někdy v roce 2027. Vzhledem k tomu, že skládací zařízení vyžadují použití OLED panelů, Apple by mohl využít služeb displejové divize Samsung Display, která je na tomto poli jedním z nejvýznamnějších hráčů. Skládací MacBook by měl měřit 20,25 palců v rozloženém stavu a 15,3 palců ve složeném stavu (ve složeném stavu by tedy byl o něco menší než aktuálně největší notebook Applu, jímž je 16palcový MacBook Pro 2021).

Apple bude podle všeho ohledně představení skládacího MacBooku opatrný a zřejmě jej na scénu neuvede dříve, než MacBook a iPad nepřejdou na OLED displeje. Tyto obrazovky mají v současné době pouze modely iPhonu a hodinky Apple Watch, zatímco ostatní používají LCD nebo Mini-LED panely.

To se nicméně brzy změní, jelikož cupertinský obr se chystá v roce 2024 představit dva modely iPadu s OLED displeji. Pro něj budou panely zajišťovat LG a Samsung. Takže kromě Samsungu by se Apple mohl v případě skládacího MacBooku obrátit také na LG, přesněji řečeno jeho displejovou divizi LG Display. Vzhledem k prvotřídní kvalitě OLED displejů Samsungu se to však nezdá příliš pravděpodobné.

The Elec podle SamMobile také poznamenává, že Apple se snaží nahradit iPad mini ohebným zařízením, které měří 10 palců. Kromě toho potvrdil některé novější neoficiální zprávy, že skládacího iPhonu se v dohledné době ještě nedočkáme.

Dnes nejčtenější

.