Zavřít reklamu

O telefonu Galaxy A14 5G, nástupci momentálně nejlevnějšího smartphonu Samsungu s podporou 5G sítí Galaxy A13 5G, toho z různých úniků z poslední doby víme poměrně dost, včetně toho, jak bude vypadat. Jeho uvedení na scénu je nyní již velmi blízko, neboť Samsung pro něj na svém oficiálním webu spustil stránku podpory.

Stránka podpory pro Galaxy A14 5G neodhaluje žádné specifikace, pouze modelové číslo – SM-A146B/DS. Písmena DS znamenají, že smartphone bude podporovat funkci Dual SIM.

Galaxy A14 5G bude podle dostupných úniků disponovat LCD displejem s (na telefon střední třídy) obří úhlopříčkou 6,8 palců, rozlišením FHD+ a 90Hz obnovovací frekvencí. Pohánět jej má zatím neoznámený čip Exynos 1330, který prý doplní minimálně 4 GB operační a až 128 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát má být trojitý, přičemž hlavní senzor prý bude mít rozlišení 50 MPx. Baterie má mít kapacitu 5000 mAh a podporovat 15W „rychlé“ nabíjení. Softwarově bude telefon velmi pravděpodobně pohánět Android 13 s nadstavbou One UI 5.0. Nabízet se bude podle všeho i ve 4G verzi, která by měla používat čipset Dimensity 700. Představen by měl být opravdu již zakrátko, možná ještě tento týden.

Nejlevnější telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.