Zavřít reklamu

Doba se mění a s ní i my. S tím, jak začaly být platby na internetu pohodlnější a dostupnější, tak také ubylo našich návštěv v kamenných obchodech. Mnozí si raději objednají dvě velikosti oděvu a jeden bezplatně vrátí, než aby se obtěžovali návštěvou obchodu a zkoušením na místě. S dobou jde i Visa, která začala podporovat službu Click to Pay a která placení na internetu ještě více zjednodušuje. 

Click to Pay má výhodu v tom, že to není žádná složitost. Prakticky jde vlastně jen o to, abyste si na webu Visa zaregistrovali (přihlásili) svou platební kartu a tu si propojili se svým e-mailem, telefonním číslem a nastavili důvěřování svému zařízení. Pokud máte přístup k němu podmíněný nějakým zabezpečením, nikdo jiný se k platbám nedostane. Nemusíte pak opisovat (nebo dokonce si pamatovat) číslo karty ani platnost, jen CVV/CVC kód na její zadní straně.

Logika věci je tedy taková, že se svou přihlášenou kartou poté platíte napříč internetem tam, kde je služba podporována. Není to zatím všude, protože jako každá novinka se musí nejdříve rozšířit. To ale vzhledem k silnému jménu nebude sebemenší problém. Po přihlášení pak totiž stačí k online platbě jen pár kliknutí, a to kdekoli, kde uvidíte symbol Click to Pay vypadající jako šipka směřující doprava (jedná se o pětiúhelník ležící na straně, na jehož pravé straně jsou umístěny dvě šipky). Je pak jedno, jestli jste na e-shopu přihlášeni, protože služba funguje i pokud jste jen hostem.

Snadno, rychle, bezpečně 

Proč snadno, je tedy z výše uvedeného evidentní. Rychle znamená, že když je vaše zařízení důvěryhodné a vy na něm zvolíte „Zůstat přihlášen(a)“, příště už se nemusíte přihlašovat svým heslem, čímž šetříte svůj čas. Protože se můžete spolehnout na několikastupňovou bezpečnostní proceduru společnosti Visa, je vaše karta chráněna před neoprávněným použitím, takže z toho důvodu je uvedeno bezpečně.

Pro váhavé střelce budiž jasným bezpečnostním prvkem to, že po volbě platby Click to Pay jste vyzváni k autorizaci opsáním kódu, který vám dorazí formou SMS na vaše uvedené telefonní číslo. Po jeho zadání jste ještě vyzváni k zadání CVV/CVC, které si prostě musíte jako jediné pamatovat (jsou to tři čísla, tak by to nemusel být problém), a následně přesměrováni do aplikace své banky, kde platbu potvrdíte. Může vám to přijít jako přespříliš kroků, ale právě v tom je právě zakopaná ta maximální bezpečnost. Navíc je to vlastně jen okamžik. 

V případě krátkodobé neaktivity nebo při uzavření okna prohlížeče pak budete z návštěvy automaticky odhlášeni. Pokud chcete pokračovat, musíte stránky navštívit znovu, takže nikdo, vyjma vás, platbu neprovede. Peníze danému subjektu pak přijdou okamžitě.

Právě z toho důvodu, že se vaše karta v rámci Click to Pay s Visa naváže na e-mail a telefonní číslo, je prakticky kdekoli s vámi, ať se nacházíte kdekoli, kde jde službou platit. Je přitom jedno, kde je vaše karta fyzicky. Výhoda je jasná, ať už cokoli platíte ve vlaku, klubu, restauraci, obchodě, či kdekoli jinde, a kartu máte v peněžence v komodě na verandě, stačí vám důvěryhodné zařízení, tedy telefon nebo třeba notebook. 

Jakmile si po přihlášení jednou projdete procesem platby, bude vám jasné, že vám to šetří čas a nemusíte mít hlavně starost o bezpečnost takové platby. Jistě, musíte si pamatovat CVV/CVC, ale to je to jediné. Jakmile přijmou službu další a další e-shopy a obchody, nebudete muset vůbec řešit, ve které peněžence a kterém šuplíku které komody jste svou debetní, kreditní a předplacenou kartu, se kterými služba funguje, nechali. Více se dozvíte na stránkách Visa.cz.

Dnes nejčtenější

.