Zavřít reklamu

Populární youtuber JerryRigEverything testoval odolnost safírového sklíčka na hodinkách Apple Watch Ultra, aby je porovnal s jinými chytrými hodinkami, jako jsou Galaxy Watch5 a Garmin Fenix 7. A hádejte co? Z testu vyplynulo několik zajímavých závěrů. 

K určení odolnosti se využívá Mohsova stupnice, která ukazuje tvrdost minerálů od 1 do 10. Sklo se typicky poškrábe na úrovni 6 a safír typicky na úrovni 8 nebo 9, to však v závislosti na jeho čistotě. Safírové sklo na hodinkách Apple Watch Ultra ale mělo drobné škrábance už na úrovni 6 a 7 a skutečné jeho poškození se dostavilo na úrovni 8. Tento výsledek je nicméně podobný tomu, jak dopadly i hodinky Galaxy Watch5.

Zajímavé je, že škrábance na úrovních 6 a 7 byly na hodinkách Galaxy Watch5 ve srovnání s hodinkami Apple Watch Ultra výraznější. YouTuber vysvětluje, že je to způsobeno nečistotami v materiálu nebo leštěním. Pokud jde o hodinky Garmin Fenix 7, ty měly ze všech tří hodinek nejčistší formu safírového skla, protože se na úrovních 6 a 7 nepoškrábaly téměř vůbec.

Lžou tedy společnosti Apple a Samsung, pokud jde o použití safírového skla na jejich chytrých hodinkách, protože safírové sklo na hodinkách Garmin Fenix 7 vykazuje jiný výsledek? Ne, není tomu tak. Není safír jako safír, protože záleží na mnoha faktorech. Výsledkem testu nicméně je, že Apple Watch Ultra jsou podle youtubera ve srovnání s hodinkami Galaxy Watch5 a Garmin Fenix 7 náchylnější k poškrábání. Na test se můžete podívat ve videu výše.

Ty nejlepší chytré hodinky koupíte zde

Dnes nejčtenější

.