Zavřít reklamu

Nedávná studie provedená společností Nordpass, která se zabývá řešením pro správu hesel, zjistila, že heslo Samsung, nebo lépe řečeno „samsung“, patřilo loni nejméně ve třech desítkách zemí mezi jedno z nejčastěji používaných. To ohrožuje bezpečnost milionů uživatelů po celém světě.

Používání hesla „samsung“ v posledních letech stoupá na popularitě. Zatímco v roce 2019 se umístilo na 198. místě, o rok později si polepšilo o devět příček a loni poskočilo do první stovky – na 78. místo.

Nejpoužívanějším heslem byl v loňském roce opět „password“, který si údajně zvolilo téměř 5 milionů uživatelů. Dalšími častými hesly byly „trvalky“ jako „123456“, „123456789“ nebo „guest“. Oblíbené jsou ve světě hesel kromě Samsungu také světové značky jako Nike, Adidas nebo Tiffany.

Na tom, jestli lidé používají heslo „Samsung“ s velkým nebo malým písmenem S, z hlediska bezpečnosti podle všeho příliš nezáleží. Nordpass ve své nové studii uvádí, že jednoduché a předvídatelné heslo je možné dešifrovat za méně než sekundu. Dešifrování sedmimístného hesla kombinujícího malá a velká písmena s čísly může trvat kolem 7 sekund, zatímco u osmimístného to trvá zhruba 8 minut. Jelikož je většina nejčastěji používaných hesel krátká a skládá se pouze z čísel nebo malých písmen, je možné je podle studie „rozlousknout“ za necelou sekundu.

Jinými slovy řečeno: heslo „Samsung“ nebo „samsung“ či jiné podobně slabé byste při vytváření nového účtu, ať už jde o aplikaci Samsung Members nebo jakoukoli jinou, neměli používat. Ideální heslo by podle odborníků mělo mít minimálně osm znaků, obsahovat malá i velká písmena, alespoň jednu číslici a navrch nějaký znak. A nyní ruku na srdce: splňují toto vaše hesla?

Související články

Dnes nejčtenější

.