Zavřít reklamu

Videohry jsou často považovány za koníček lenochů, ale v posledních letech se jejich pověst zlepšila. Zatímco dříve se mělo za to, že podporují asociální chování a vedou k nárůstu násilných trestných činů mezi dospívajícími, nyní se chápe, že mohou být ve skutečnosti docela prospěšné. Výzkumy totiž naznačují, že videohry mohou mít skutečně docela pozitivní vliv na vaše zdraví. Pro mnoho lidí to nebude velkým překvapením. Koneckonců, když se nad tím logicky zamyslíte, musí mít dlouhé hodiny sezení u videoher nějaké výhody. Zde je tedy 5 důvodů z Сz.depositphotos.com, proč jsou videohry dobré pro vaše zdraví:

Videohry mohou zlepšit váš zrak

Prvním důvodem, proč jsou videohry dobré pro vaše zdraví, je to, že mohou zlepšit váš zrak. Když mluvíme o zraku, mluvíme vlastně o dvou různých věcech. Za prvé mluvíme o vaší zrakové ostrosti – tedy o tom, jak jasně vidíte věci. Pak také mluvíme o vašich zrakových schopnostech – tedy o tom, jak dobře vidíte v různých prostředích, včetně různých světelných podmínek. Mezi těmito dvěma věcmi existuje souvislost: Zrakovou ostrost můžete zlepšit tím, že budete cvičit své zrakové schopnosti. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je hraní videoher. Čím lépe vidíte, tím lépe můžete hrát hru. Videohry mohou zlepšit váš zrak, ať už ve tmě nebo v místnosti se zataženými závěsy.

Videohry vám pomohou budovat svaly, sílu a ohebnost

Druhým důvodem, proč jsou videohry dobré pro vaše zdraví, je to, že vám mohou pomoci budovat svaly, sílu a ohebnost. Možná vás to nenapadlo, ale při hraní videoher vlastně používáte všechny hlavní svalové skupiny. Ať už používáte gamepad, klávesnici nebo myš, vaše ruce, paže, ramena a hrudník jsou v pohybu. Během hraní her si dokonce můžete protáhnout svaly a zvýšit svou flexibilitu. Při hraní videoher si možná nemyslíte, že cvičíte, ale ve skutečnosti tomu tak je. To platí zejména v případě, že hrajete aktivní videohru, jako je fotbal, basketbal nebo baseball.

Videohry vám mohou pomoci zhubnout

Třetím důvodem, proč jsou videohry dobré pro vaše zdraví, je to, že vám mohou pomoci zhubnout. Ačkoli si možná myslíte, že sedět celé hodiny u videoher je líný způsob, jak zhubnout, ve skutečnosti je to právě naopak. Když cvičíte, vaše tělo rozkládá sacharidy ve svalech a přeměňuje je na energii. Pokud tuto energii nevyužijete, vaše tělo ji uloží jako tuk. Proto čím více cvičíte, tím více můžete zhubnout. Jedním z nejlepších způsobů, jak zhubnout, je cvičení, přičemž nejlepším druhem cvičení je aerobní cvičení. Aerobní cvičení totiž spaluje více kalorií než jakýkoli jiný druh cvičení. Při aerobním cvičení je vaše tepová frekvence vyšší než obvykle. Při videohrách se vaše tepová frekvence také zvyšuje. A když je vaše tepová frekvence vyšší, spalujete více kalorií. Stejně jako při budování svalů a flexibility, i při hraní videoher procvičujete celé tělo. Videohry jsou navíc často soutěživé. To znamená, že se pravděpodobně budete pohybovat a ještě více si zvyšovat tepovou frekvenci. Stejně jako mnoho jiných sportů lze videohry hrát online nebo s přáteli a může to být neskonale zábavnější než jít sám na procházku.

Videohry mohou být skvělým způsobem, jak se socializovat a najít si přátele

Čtvrtým důvodem, proč jsou videohry dobré pro vaše zdraví, je to, že mohou být skvělým způsobem, jak se socializovat a najít si přátele. Když hrajete online videohru, pravděpodobně přijdete do kontaktu s mnoha dalšími hráči. Snadno si tak můžete najít přátele. Nejsou to však jen online hry, kde se můžete seznámit s lidmi. Pokud hrajete sportovní hry, například fotbal nebo golf, můžete se setkávat a navazovat přátelství s lidmi ve svém okolí. Když hrajete sportovní hry, můžete komunikovat s ostatními hráči, takže si můžete snadno najít přátele. Navazování přátelství je pro vás dobré a může zlepšit vaše zdraví a pohodu. Videohry jsou tedy pro vás dobré, protože vám mohou umožnit setkávání a navazování přátelství. Videohry lze hrát online nebo s přáteli osobně. To vám může pomoci navázat přátelství a společenské vztahy a může vám to také pomoci zlepšit vaše zdraví.

Videohry mohou pomoci zmírnit stres a úzkost

Pátým důvodem, proč jsou videohry dobré pro vaše zdraví, je to, že mohou pomoci zmírnit stres a úzkost. To platí zejména v případě, že hrajete akční videohry. Akční videohry mají obvykle rychlý spád, což vám může zlepšit náladu. Když hrajete akční videohru, soustředíte se na hraní hry, takže nemyslíte na jiné věci. To znamená, že nemyslíte na věci, které ve vás vyvolávají stres nebo úzkost. Když hrajete akční videohru, používáte koordinaci rukou a očí, a to vám také může přinést dobrý pocit.

Závěr

Hraní videoher má mnoho výhod, mimo jiné zlepšuje váš zrak, pomáhá vám zhubnout, pomáhá vám budovat svaly a sílu, pomáhá vám socializovat se a navazovat přátelství a pomáhá vám zbavit se stresu a úzkosti. Protože nejlepší způsob, jak si udržet zdraví, je zůstat aktivní, mohou být videohry dobrým způsobem, jak se udržet v kondici. Mohou vás také povzbudit k tomu, abyste chodili ven a setkávali se s dalšími lidmi. Když tedy máte v práci volno, neseďte celý den doma a nehrajte videohry. Jděte ven, buďte aktivní a dělejte věci, které zlepší vaše zdraví.

Dnes nejčtenější

.