Zavřít reklamu

Již dlouho se v „kuloárech“ hovoří o tom, že Google pracuje na ohebném telefonu s pravděpodobným názvem Pixel Fold. Dosud jsme však o něm věděli naprosté minimum. To se nyní konečně změnilo – do éteru pronikly jeho první rendery a také možné datum představení, cena a některé jeho specifikace.

Podle webu FrontPageTech bude Pixel Fold uveden na scénu v květnu příštího roku, a to společně s tabletem Pixel Tablet. Stát prý bude 1 799 dolarů (asi 42 100 Kč), což znamená, že by mohl být konkurentem řady Galaxy Z Fold.

Web dodává, že Google se ještě nerozhodl, jak se bude zařízení „ve finále“ jmenovat, ale že interně jej označuje právě jako Pixel Fold. Důležitější je, že zařízení má podle zveřejněných renderů podobný form faktor jako Galaxy Z Fold4 a disponuje velkým vnějším displejem s kruhovým výřezem a rozměrným ohebným zobrazovačem s poměrně silným horním a spodním rámečkem. Oba displeje pro telefon údajně dodá Samsung.

Na zadní straně pak vidíme vystouplý fotomodul, který vypadá podobně jako ten u Pixelu 7 Pro, specifikace fotoaparátu však v tuto chvíli nejsou známy. Selfie kamerka usazená ve výřezu vnějšího displeje by však měla mít rozlišení 9,5 MPx, stejně jako ta zapuštěná do horního rámečku ohebné obrazovky. Dále z renderů vyplývá, že čtečka otisků prstů bude integrována do zapínacího tlačítka a že telefon bude dostupný alespoň ve dvou barvách – bílé a černé.

Ohebné telefony Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.