Zavřít reklamu

S Androidem 13 začal Google pracovat na funkci s názvem Predictive Back Gesture (prediktivní gesto zpět), jež poskytuje náhled cíle nebo jiného výsledku gesta zpět před jeho úplným dokončením. Nyní Google odhalil, že prediktivní gesto zpět bude výchozí funkcí v příštím Androidu a bude fungovat i v rámci aplikací.

Návrat na předchozí obrazovku pomocí gesta zpět je skvělá „vychytávka“ Androidu. Vše, co musíte udělat, je přejet prstem po obrazovce. To vás nicméně může často omylem „vyhodit“ z aplikace. Mít náhled předchozí obrazovky před provedením gesta zpět by se zde mohlo docela hodit a přesně to přináší prediktivní gesto zpět. Tato funkce dorazí na smartphony a tablety Galaxy s na Androidu 14 postavenou nadstavbou One UI 6.0.

Když v příštím Androidu provedete gesto zpět z levého či pravého okraje displeje, stránka aplikace, kterou si prohlížíte, se zmenší a odhalí, jaká stránka se objeví po dokončení gesta. To uživatelům zabrání v náhodném ukončení aplikace uprostřed úkolu. Uživatelé mohou tuto funkci vyzkoušet již v Androidu 13 u aplikací jako Google TV a Telefon.

Pokud ji chcete otestovat i vy, je třeba ji nejprve aktivovat ve vývojářském režimu. To provedete takto: přejděte do Nastavení→O telefonu→Informace o softwaru a následně sedmkrát klepněte na možnost Číslo sestavení. Tímto jste zapnuli nabídku vývojářských možností, která se nyní zobrazuje v Nastavení (zcela dole). Nyní v ní vyhledejte přepínač Prediktivní animace gesta zpět a zapněte jej.

Dnes nejčtenější

.