Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Se soubory ve formátu PDF se můžete setkat prakticky na každém kroku. Jedná se totiž o nesmírně rozšířený formát, který zajišťuje, aby dokument vypadal stejně na jakémkoliv zařízení si jej prohlédnete. Důležitou roli tedy hraje jeho univerzálnost. Ostatně proto si dnešní operační systémy již nativně poradí s jeho zobrazením, zatímco ještě před lety jsme k tomu potřebovali specifické aplikace.

Jenže pouhé otevření PDF souboru nemusí vždy úplně dostačovat. Co dělat, pokud chcete s takovýmto dokumentem nadále pracovat a například jej upravovat? V takovém případě je potřeba mít potřebný software. My si však nyní posvítíme na relativního nováčka – aplikaci UPDF, která se prezentuje jakožto komplexní nástroj pro práci s PDF dokumenty.

Aplikace UPDF

Jak už jsme zmínili hned v úvodu, aplikace UPDF je komplexním nástrojem pro práci s dokumenty ve formátu PDF. V tomto ohledu totiž nabízí prakticky všechny funkce, které jako uživatelé můžeme vůbec požadovat, což z appky dělá perfektního parťáka pro řadu úkolů. Kdybychom tento software měli stručně shrnout, označíme jej za rychlý, univerzální a jednoduchý nástroj pro práci se soubory ve formátu PDF.

updf app

Kromě jeho rozsáhlých možností, na které si posvítíme níže, se zároveň vyznačuje i poměrně solidní kompatibilitou. Je totiž k dostání napříč všemi platformami, a to od Windows nebo Android, až po macOS a iOS. Aby toho nebylo málo, jeho plnou verzi nyní navíc pořídíte s parádní 40% slevou.

Jak upravovat PDF s UPDF

Pojďme už ale přejít k tomu zásadnímu aneb jak funguje UPDF v praxi. Jak už jsme uvedli výše, jedná se o parádní software pro úpravu a kompletní práci s PDF dokumenty. Jak ale na to. Mimo toho také slouží i jako jejich prohlížeč a dokáže je tedy ihned zobrazit. Pokud chceme upravit některý PDF dokument, jednoduše jej stačí otevřít v rámci UPDF, kdy se nám nejprve zobrazí v samotné čtečce sloužící pro prohlížení. V levém bočním panelu si však můžeme všimnout hned několika modulů, které slouží pro následné úpravy, organizování stránek, přidání vodoznaku či razítek a dalších.

V našem případě tedy vybereme možnost Edit PDF (klávesová zkratka Ctrl+2). Ihned poté už máme plný přístup do samotného dokumentu a můžeme v něm dělat prakticky cokoliv se nám zlíbí. Samozřejmě základem je úprava textu. Ten můžeme přepisovat, měnit jeho písmo, zarovnání, barvu, velikost nebo jej nastavit jako tučné/kurzívu. Prakticky stejným způsobem jdou měnit i fráze, které zároveň fungují jako odkazy. Samotný odkaz tak můžeme například vyměnit, úplně odebrat, nebo naopak přidat na slovo, kde předtím nebyl. Stejně tak lze pracovat i s obrázky.

Přesuňme se o něco dál. Jak už jsme naznačili, UPDF svým uživatelům umožňuje nastavení vodoznaku. Pro tyto možnosti se ale musíme přesunout do jiného modulu. Z levého bočního panelu proto vybereme Watermark & Background (klávesová zkratka Ctrl+5) a vpravo klepneme na tlačítko Create, které slouží pro vytvoření a přizpůsobení našeho konkrétního vodoznaku. Tím může být text, obrázek, či přímo PDF soubor. Jeho nastavení je pak už na každém uživateli. Pro rozsáhlejší dokumenty je důležitá i organizace stránek. Tu lze velice jednoduše spravovat v rámci modulu Organize Pages (klávesová zkratka Ctrl+3), s jehož pomocí lze stránky nejen seřazovat, ale také k dokumentu přidávat další, ty existující nahrazovat, extrahovat či například zcela rozdělit.

Další možnosti UPDF

Funkcí v rámci UPDF najdete ještě mnohem více. Nyní se proto zaměříme na ty nejdůležitější. Aplikace totiž disponuje OCR neboli technologií pro optické rozpoznání znaku, což znatelně zjednodušuje možnosti převodu. S pomocí UPDF lze převádět dokumenty ve formátu PDF do nejrůznějších formátů. Díky této technologie však aplikace automaticky identifikuje text, přestože ten může být v dokumentu uložen například v podobě obrázku. Za normálních okolností by s ním tedy nešlo pracovat. UPDF konkrétně zvládá převod PDF do Word, Excel, PowerPoint, CSV, RTF, TXT, HTML, XML či Text.

Možná vás při čtení zmiňovaných možností úprav také mohlo napadnout, co s dokumentem dělat, pokud je potřeba do něj naopak něco přidat. Přesně pro tyto případy samozřejmě nechybí možnost anotace. Do souboru tak můžete přidat například vlastní textová pole, psaný podpis a další.  V závěru ještě nesmíme zapomenout zmínit jednu další důležitou vlastnost. Jak už jsme výše uvedli, že appka zároveň funguje jako prohlížeč dokumentů ve formátu PDF. V takovém případě totiž podporuje i tmavý režim (dark mode) a dokáže podle něj klidně i přizpůsobit pozadí samotných dokumentů.

Perfektní a jednoduché řešení

Sečteno podtrženo, přestože je aplikace UPDF stále nováčkem, svými schopnostmi výrazně předčila možnosti konkurenčních řešení. Není to ale jen o samotných funkcích, ale o tom, jak to dohromady celé funguje. V tomto ohledu musíme sami vyzdvihnout parádní rychlost. Program je skvěle optimalizován, a proto běží svižně bez sebemenších potíží. Důležitou roli hraje i jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní. Prakticky všechny možnosti tak jako uživatelé máme na dosah ruky, aniž bychom je museli zdlouhavě hledat.

updf mac-1

Aplikace UPDF je v základu k dostání zcela zdarma. Pokud ale chceme využívat všech jejích funkcí a mít tak k dispozici skutečně profesionální nástroj pro práci s dokumenty ve formátu PDF, pak musíme přejít na plnou placenou verzi. I v tomto však UPDF jasně válcuje svou konkurenci. U jiných řešení totiž není ničím neobvyklým, že jako uživatel musíte platit až stovky eur za licenci pro jednu platformu. Tento software ale razí trošku jinou strategii. Licence je k dostání za mnohonásobně nižší cenu, a navíc vám zpřístupní program napříč všemi platformami. Díky tomu můžete UPDF používat nejen na vašem hlavním počítači (Windows), ale klidně i na Macu, Androidu či iPhonu!

Předem ale nemusíte platit vůbec nic. Jak už jsme zmínili výše, v základu je appka k dostání zcela zdarma zde, díky čemuž si můžete zcela bezplatně vyzkoušet veškeré její funkce. Pokud se vám tento software osvědčí a bude vyhovovat vašim potřebám, pak se můžete rozhodnout, zdali o něj máte doopravdy zájem. Pro naše čtenáře jsme navíc domluvili exkluzivní 40% slevu. Když použijete odkaz níže, budete si moci zakoupit plnou verzi UPDF se zmiňovanou 40% slevou.

Aplikaci UPDF zakoupíte s 40% slevou zde

Související články

Dnes nejčtenější

.