Zavřít reklamu

Apple můžete milovat nebo nenávidět, je ale jasné, že mnohdy udává trendy, a to i ty negativní. Jakmile totiž přestal do balení iPhonů přibalovat adaptéry, chytly se toho i jiní výrobci a je jedno, jestli to sváděli na ekologii nebo prostě jen chtěli ušetřit. Adaptéry tak už nenajdeme ani u telefonů Galaxy řad S nebo novějších Áček. Pokud tedy hledáte za chybějící adaptér náhradu, FIXED PD Rapid Charge Mini je ideální volbou. 

Smysl odstranění nabíječky z balení je samozřejmě v tom, že to může být díky tomu menší a na paletu se tak vejde více krabiček s daným produktem, čímž se šetří tuny CO2 při dopravě – to je ta ekologická část, ale dopravce tím najede (nalétá) i méně km, takže šetří opotřebení dopravního prostředku i pohonné hmoty. Navíc každý prý už nějakou nabíječku vlastní. Ano, je to klidně možné, jenže jedna vám nestačí. Chcete mít nějakou v ložnici, kuchyni, obýváku, kanceláři atd.

Český produkt 

Na trhu je jich opravdové množství. Můžete sáhnout po té od Applu, po té od Samsungu, po těch levných a nespolehlivých z Aliexpressu, ale klidně i po té od české značky. V roce 2001 totiž bratři Havnerovi se společníkem Radkem Doudou začali doslova z garáže podnikat s příslušenstvím k mobilním telefonům. Začala se tak psát historie společnosti RECALL s.r.o., předchůdce současné značky FIXED, která vznikla v roce 2015.

FIXED PD Rapid Charge Mini s USB-C výstupem a podporou PD 30W obsahuje už ve svém, přece jen poněkud delším, názvu, své hlavní přednosti. Je zde technologie PD, nabíječka je opravdu minimálních rozměrů, je zde USB-C výstup, a je zde podpora nabíjení 30 W. Co to ale všechno znamená?

Rychlý a malý adaptér 

Předně jde o to, že čas potřebný k nabíjení je zkrácen díky rychlonabíjení ve verzi USB Power Delivery a Qualcomm Quick Charge 4.0+ na minimum. Díky 30 W tak zvládne rychle nabít váš telefon, tablet ale i menší notebooky. Zde samozřejmě záleží, kolik vaše zařízení „pustí“. Řada Galaxy Tab S8 a Galaxy S22 Ultra a Plus umí 45 W, základní model, stejně jako Z Fold4, Z Flip4, A53, A33, M53 atd. pak 25 W.

Protože USB-A ustupuje trendu zmenšování, a zanedlouho navíc bude z nařízení EU nutné používat výhradně jen USB-C, máte zde přímo tento nový standard, který ale prakticky vyjma Applu uznává už celý svět. I nabíjecí kabely v balení telefonů Samsungu jsou na obou stranách osazeny právě USB-C. Pokud se zde ale bavíme o něčem pro mnohé imaginárním, a to tedy nabíjecích rychlostech, fyzické proporce nabíječky ocení každý. 

Ta je totiž opravdu „mini“. Její rozměry konkrétně jsou 3 x 3 x 6,8 cm (se zástrčkou) a vejde se tak i do hůře dostupných zásuvek třeba za nábytkem. Výrobce také udává, že jsou zde přítomny ochrany proti přehřátí a přepětí. Na výběr máte z černé a bílé varianty, kdy je cena nabíječky stanovena na 599 Kč. Jedná se tak o malé, lehké, výkonné, bezpečné, moderní, české a dostupné řešení. 

Technické detaily:

  • Vstup: AC 100-240V, 50/60 Hz, 1A
  • Výstup: USB-C DC 5V/3A, 9V/3A, 12/2,5A, 15V/2A, 20V/1,5A 30 W celkem 

FIXED PD Rapid Charge Mini s USB-C výstupem a podporou PD 30W koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.