Zavřít reklamu

Hypotéka je skvělým nástrojem (nejen) na cestě za vlastním bydlením. Většina Čechů ji však splácí přinejmenším 20 let, během nichž se může naskytnout hned několik skvělých příležitostí pro vyjednání lepší úrokové sazby. Ve finále má prakticky každý příležitost na úrocích ušetřit. Právě v tomto ohledu hraje nesmírně důležitou roli takzvané refinancování. Je v tom ale menší háček. Člověk nesmí promeškat správný okamžik, a naopak si musí pohlídat jedno klíčové datum – konec fixace.

Refinancování hypotéky

Jak už jsme zmínili výše, pokud na vaší hypotéce chcete maximálně ušetřit, pak hraje refinancování poměrně důležitou roli. V takovém případě totiž váš dluh u stávající banky splatíte nově sjednanou hypotékou u banky jiné. Jedná se o zcela běžnou a bezpečnou praxi, jak řešit rostoucí úroky. Zároveň tato možnost s sebou přináší i další benefity. Kromě úroků si totiž lze hypotéku i navýšit, prodloužit, nebo naopak zkrátit.

Refinancování hypotéky

Celé to má jen jednu podmínku. Stačí si pohlídat zmiňovaný termín konce fixace a před vypršením už začít celý proces refinancování řešit. V takovém případě se samozřejmě nabízí hned několik možných postupů. Buďto můžete jednat sami na vlastní pěst, nebo vsadíte na sílu moderních technologií a celý proces si tak usnadníte. Navíc právě nyní je pro refinancování nejvhodnější příležitost. Pokud jste uzavřeli hypotéku před čtyřmi až pěti lety, pak je právě ono refinancování doslova nutností. Úrokové sazby jsou momentálně na úplně jiné úrovni, která může nepříjemně provětrat vaši peněženku. Nabízí se proto jednoduchá otázka. Jak tomuto předejít?

Hlídač hypotéky

Jako ověřené řešení se nabízí oblíbená webová aplikace hyponamíru.cz. Za ní stojí český fintech startup, který se specializuje na oblast hypoték, jejich refinancování a správu. Tato služba znatelně překračuje možnosti dostupných alternativ a lidem konkrétně přináší řadu možností, a to od samotného sjednání hypotéky, přes její „hlídání“ a správu, až po ocenění nemovitostí. Nejedná se tedy o pouhou hypoteční kalkulačku, ale o komplexní řešení s řadou dalších výhod. Tím nejlepším samozřejmě je, že prakticky vše vyřešíte z pohodlí domova.

Důležitou součástí hyponamíru.cz je funkce s názvem Hlídač hypotéky, která slouží pro hlídání důležitých termínů a následné usnadnění refinancování. Pro refinancování hypotéky je důležité, abyste vaši banku o tomto kroku alespoň 30 dní před vypršením fixace informovali. Proto je na místě celou záležitost začít řešit včas, alespoň dva měsíce před koncem zmiňované fixace. O tom všem vás včas informuje přímo Hlídač hypotéky, který vám zároveň pomůže s co možná nejlepším nastavením. Centrem veškerého dění v hyponamíru.cz je online hypoteční bankovnictví. Vše tedy přehledně vidíte přímo na obrazovce, včetně fáze, v jaké se s refinancováním hypotéky nacházíte.

Hlídač hypoték

O vše se v takovém případě postará přímo webová aplikace – od včasného informování a vyhledání nejlepší nabídky, až po přípravu potřebných dokumentů a následnou žádost. Pojďme si ale ještě v rychlosti posvítit na celý proces. Nejprve je nutné zamířit do hypoteční kalkulačky pro refinancování, kde stačí vyplnit nejnutnější informace. Zároveň je důležité zde vybrat, zda refinancování chceme řešit online s bonusem, nebo takzvaně postaru s využitím poradce. Abychom vyřešili vše online, zaklikneme první možnost. Následně se už ale přesouváme do hypotečního bankovnictví, kde se nám zobrazí veškeré nabídky, které lze ještě seřadit podle preferovaných parametrů, například dle výše úroku.

Pokud splácíte hypotéku a blíží se vám konec fixace, rozhodně byste neměli otálet. Vzhledem k současné výši úrokových sazeb je na místě zařídit refinancování včas. Na druhou stranu ale nemusíte zbytečně čekat až na zmiňovaný termín. Svou hypotéku můžete ihned a zcela zdarma zaparkovat pod křídla hyponamíru.cz a nechat Hlídače hypotéky, ať se prakticky o vše postará za vás. Zároveň tak získáte řadu dalších skvělých benefitů – můžete totiž vše řešit z pohodlí domova, s pomocí skutečných profesionálů, a mít jistotu toho, že vám neunikne žádná výhodná nabídka či důležitý termín. Nesmírně důležitou roli v tom hraje jednoduché hypoteční bankovnictví, které je centrem veškerého dění. Hyponamíru.cz klade důraz i na celkovou bezpečnost a soukromí. Veškerá data uživatelů jsou proto maximálně zabezpečena.

Zajistěte si refinancování hypotéky online zde

Ocenění nemovitosti

Online řešení hyponamíru.cz kromě hypoteční kalkulačky a hlídače hypoték nabízí ještě jednu poměrně zásadní funkci. Řeč je o speciálním modulu pro odhad ceny nemovitosti, který přijde náramně vhod jak prodávajícím, tak i kupujícím. Software v tomto případě spolupracuje s externí švýcarskou technologií pro maximálně přesný odhad, což ještě doplňuje o dostupná data ze současné a historické nabídky na největších realitních portálech v Česku, data z katastru nemovitostí a o možnosti umělé inteligence.

Hyponamíru.cz: Modul pro odhad ceny nemovitosti

Každý si tak může velice rychle a jednoduše ověřit cenu nemovitosti online, přímo z internetového prohlížeče. Jedná se proto o perfektní možnost jak pro prodejce nemovitosti, tak i naopak pro zájemce, který si tak může zjistit odhadovanou cenu a okamžitě srovnat, jestli současná cena není přemrštěná. Jak je u hyponamíru.cz již zvykem, velký důraz je i v tomto případě kladen na jednoduchost a celkový komfort. V první fázi proto stačí vybrat, zda se jedná o byt či dům, vyplnit potřebné údaje (obytná plocha, počet místností, rok výstavby, stav apod.) a poté už jen zadat osobní údaje v podobě jména a e-mailu, na který vám odhad dorazí.

Odhad ceny nemovitosti zjistíte zde

O hyponamíru.cz

Hyponamíru.cz představuje skvělé, a především komplexní řešení, které se dokáže postarat o zřízení, správu či refinancování hypotéky. Jak už jsme zmínili, největším benefitem je celková pohodlnost. Prakticky vše lze totiž vyřešit z pohodlí domova. Nesmírně důležitá je také transparentnost. Každý uživatel má přímo v hypotečním bankovnictví detailní přehled o všech důležitých věcech, a to samozřejmě včetně poplatků, úrokových sazeb a dalších. Za celým řešením stojí přímo tým zkušených hypotečních specialistů. Ti se podílejí na samotném růstu platformy a zajišťují, aby mohl každý získat co možná nejvýhodnější hypotéku bez zbytečných překážek.

Kancelář hyponamíru.cz

Řešit hypotéku či její refinancování není zrovna nejjednodušší. Právě proto určitě není na škodu, když máte po ruce zkušeného parťáka, který vás celým procesem provede. Hyponamíru.cz to ale bere ještě o úroveň dál – do českého prostředí totiž přináší nutnou osvětu. Konkrétně totiž produkuje podcast Za lepší hypotéku a hypoteční zpravodajství HypoNews na YouTube. Jedná se většinou o kratší pořady, v nichž hypoteční specialisté hovoří o důležitých skutečnostech, o kterých je dobré vědět dopředu.

Dnes nejčtenější

.