Zavřít reklamu

Bez moderních technologií si neumíme představit život. Někdy si ale chceme od všeho odpočinout. Nechceme se bavit s kolegy z práce, řešit domácí povinnosti ani nic podobného. Chceme si sednout a zahrát si oblíbenou hru. Pokud si pak chcete její progres uchovat, nebo se o něho podělit v sítích k tomu určených, je to vlastně poměrně jednoduché. 

League of Legends je počítačová hra žánru multiplayer online battle arena (MOBA). Vývojářem i hlavním distributorem je společnost Riot Games a hra je určena pro operační systémy macOS a Windows. Inspirována byla módem Defense of the Ancients (DotA) hry Warcraft 3, společnosti Blizzard Entertainment. Byla oznámena dne 7. října 2008 a spuštěna 27. října 2009 a dodnes se těší velkému zájmu hráčů po celém světě. Ve hře ovládáte v jednom zápase jednoho šampiona s unikátními schopnostmi a bojujete spolu se svým týmem proti tomu nepřátelskému na jedné rozlehlé mapě. Cílem hry je zničit nepřátelský Nexus, což je velká stavba u základny protihráčů. Hra též může skončit i kapitulací jednoho týmu, a to po 15 minutách (všichni musí souhlasit) nebo po 20 minutách (4 z 5 musí kapitulovat). Jednotlivé zápasy trvají většinou od 20 do 60 minut.

Jak nahrávat League of Legends pomocí herního panelu Windows 

Uživatelé systému Windows mají k dispozici vestavěný nástroj k nahrávání obrazovky. Pomocí něj můžete zachytit libovolné dění na ploše a abyste jej mohli pohodlně používat, nabízí vám možnosti nastavení klávesových zkratek. Po nahrání můžete videa také několika jednoduchými kliknutími sdílet na oblíbených sociálních sítích, jako je YouTube atd.

EaseUS RecExperts 1

Vlastně vám stačí jen stisknout ikonu Windows na své klávesnici a na obrazovce zvolit Nastavení -> Hry. Poté, co se zobrazí okno herního panelu, zapněte tlačítko Nahrávání. Dále už si nastavte klávesové zkratky podle svých potřeb. Po dokončení nastavení otevřete hru a zachyťte obrazovku stisknutím kláves Win + Alt + R. 

Jak nahrávat League of Legends pomocí aplikace EaseUS RecExperts 

EaseUS RecExperts umožňuje snadno zaznamenávat hry, jako je LoL, a to ve vysoké jejich kvalitě. V jeho pokročilých nastaveních můžete nastavit výstupní formát (MP4, MOV, AVI, FLV, MKV, MP3, AAC, WAV, OGG, FLAC), kvalitu a snímkovou frekvenci výstupního videa. Lze také nastavit datový tok a vzorkovací frekvence zvuku. Při nahrávání hry můžete nahrávat obrazovku, webovou kamerou své reakce a zároveň zachytit svůj hlas z mikrofonu a přidat klidně ještě další efekty. Mezitím vám tento nástroj poskytuje funkci pořízení snímku obrazovky z uloženého videa.

Celé to je velice jednoduché a maximálně intuitivní. Vlastně jenom spustíte hru, ve které chcete nahrát svůj postup, spustíte aplikaci EaseUS game recorder a vyberete herní režim. V Settings a Video si určíte snímkovou frekvenci (od 1 do 144), kvalitu videa i formát. V nabídce Game můžete definovat ještě různé vrstvy. Po veškerém potřebném nastavení už se vraťte do rozhraní herního režimu, vyberte hru a klepněte na REC.

V rozhraní uvidíte malý pruh zobrazující čas vašeho záznamu, kdy v případě potřeby můžete při nahrávání pořídit snímky obrazovky nebo nastavit konkrétní čas zastavení nahrávání kliknutím na ikonu hodin přítomných na panelu nástrojů. Po dokončení záznamu jej dokonce můžete ještě editovat ve vestavěném editoru.  

Důležité tedy je, že je to dostupné a jednoduché řešení, které vám nabídne široké určení si preferencí. Díky integrovanému editoru pak nemusíte video nikam importovat a složitě jej střihat, když jste si potřebovali odskočit na toaletu. Zde to uděláte hned, rychle a elegantně. EaseUS RecExperts je kompatibilní s Windows 11/10/8 a 7 (tedy i GalaxyBoocích), stejně jako s macOS 10.13 a novějším. 

Aplikaci EaseUS RecExperts stáhnete zde

Dnes nejčtenější

.