Zavřít reklamu

Pokud mohl, tak se Samsung vysmíval Applu vždy. Je to přece jen jeho největší konkurence, od které potřebuje přetáhnout zákazníky. Marketingové oddělení společnosti tak právě vyrukovalo s další reklamou, která otevřeně žádá majitele iPhonů, aby už nečekali. 

A na co že to nemají čekat? Samozřejmě na to, až se Apple uráčí a přinese jim první ohebné zařízení. Nejnovější reklama nese název „On the Fence“ (Na plotě), a i když zde o Applu nepadne ani slovo, oba „čekající“ aktéři zde v rukách drží právě iPhony. Výraz „On the Fence“ znamená i jistou nerozhodnost, a Samsung ji zde bere doslova. Třicetisekundová reklama ukazuje údajného zákazníka společnosti Apple, který sedí na plotě a chystá se přejít na stranu Samsungu, jenže ho zadrží několik dalších uživatelů iPhonu s tím, že oni na plotě přece sedět nesmějí.

Onen útěkář však poznamenává, že telefony Galaxy se již skládají a mají skvělé fotoaparáty, takže není důvod čekat, až je Apple dožene. Jinými slovy zde Samsung říká, že pokud chtějí uživatelé iPhonu zažít něco nového, epického a vzrušujícího, nemusí čekat, až je Apple vyslyší. Produkty Galaxy jim to totiž mohou poskytnout již nyní.

Je to poměrně chytrá reklama s jasně komediálním podtextem. Nelze popřít, že Samsung trh se skládacími telefony skutečně vede, a lze také říci, že zákazníci Applu, kteří chtějí skládačky vyzkoušet, mají jedinou rozumnou možnost právě v Samsungu. Na druhou stranu tvrzení o fotoaparátech může být trochu sporné. Galaxy S22 Ultra má sice 108MPx hlavní fotoaparát a 10x teleobjektiv, ale v odborných testech se kvalitou řadí daleko za iPhony 14 Pro a dokonce i loňské iPhony 13 Pro.

Směr Applu zůstává v oblasti ohebných zařízeních značně nejasný. Prakticky neexistuje žádná záruka, že se jich vlastně vůbec někdy dočkáme, i když jsou zde zprávy, a to přímo od Samsungu, že by měl Apple uvést první ohebné zařízení v roce 2024. Namísto iPhonu by se však mělo jednat o ohebný iPad nebo MacBook. Jihokorejský výrobce tak má ještě minimálně rok na to si z Applu v tomto ohledu otevřeně utahovat, a nutno říci, že vlastně právem.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.