Zavřít reklamu

Microsoft připravuje pro Android několik užitečných novinek. První je možnost přidávat obrázky přímo z telefonu do webových aplikací Word nebo Powerpoint a druhou funkce jménem Drop v rámci prohlížeče Edge, která umožní přenášet soubory mezi telefonem a notebookem.

I když je již nyní možné přenášet soubory mezi androidovým telefonem a počítačem s Windows pomocí aplikace Propojení s telefonem, je to poprvé kdy je tato funkce přímo zabudovaná do jedné z aplikací Microsoftu. Pokud jste svůj telefon s Androidem nespárovali s počítačem nebo jej do něj nepřidali, musíte tak učinit, než budete moci vkládat obrázky z telefonu do webových aplikací Word či Powerpoint. To uděláte tak, že u nového či stávajícího dokumentu nebo prezentace přejdete do Vložení→Obrázky→Mobilní zařízení.

Nyní na telefonu otevřete fotoaparát a neskenujte QR kód, který svítí na obrazovce Windows. Jakmile budete hotovi, všechny obrázky z vašeho telefonu se objeví na počítači. Můžete si vybrat libovolný obrázek a snadno jej vložit do prezentací obou webových aplikací. Pokud ale chcete tuto funkci používat, ujistěte se, že máte předplatné kancelářského balíku Microsoft 365. Microsoft také poznamenává, že pokud používáte prohlížeč Firefox, měl by být ve verzi v104.0 či vyšší. Funkce má jinak ke všem uživatelům dorazit postupně, ne tedy plošně. Pokud jde o funkci Drop, ta je nyní dostupná v rámci beta kanálu Microsoftu. Pokud jste členem programu Windows Insider, můžete ji zapnout z postranního panelu prohlížeče Edge, ke kterému se dostanete kliknutím na ikonu „+“ vedle adresního řádku.

Kliknutí na ikonu Drop vyvolá okno chatu, v rámci nějž je možné posílat zprávy a různé typy souborů, jako jsou obrázky, videa a dokumenty. Poté můžete na svém telefonu přejít do kanálu Edge Canary, otevřít okno chatu Drop a stáhnout si soubor, jejž jste poslali ze svého notebooku. Prostor požadovaný pro takto odeslané soubory bude započítán do vašeho úložiště OneDrive. Funkce tedy v podstatě funguje jako cloudové úložiště, kdy můžete nahrát soubor do cloudu z jednoho zařízení a stáhnout z jiného. Rozdíl mezi cloudovým úložištěm a touto funkcí je v tom, že použití této funkce je mnohem jednodušší, protože prohlížeč je něco, co lidé používají často a většinu času je na jejich zařízení otevřený. V tuto chvíli není jasné, kdy bude funkce dostupná ve stabilní verzi.

Související články

Dnes nejčtenější

.