Zavřít reklamu

Možná jste se s tím také setkali, možná se vám hodí vědět, jak chybu opravit, pokud se s ní shledáte v dohledné době. Jak to tak totiž vypadá, nejedná se o ojedinělou záležitost a snadno postihne i vás. Řešení toho, když Disney+ nefunguje a hlásí vám chybu 83, ale není příliš složité. 

Zvláště když se chcete dívat na svůj oblíbený pořad může být zobrazující se chyba opravdu frustrující. Ještě o to horší je, když chcete zabavit své nedočkavé ratolesti a Disney+ ne a ne naběhnout. Většina chybových kódů je standardizovaná a často odkazuje na konkrétní problém, který má (obvykle) rychlou opravu. Chybový kód 83 je pak jedním z nejčastějších, který vám Disney+ zobrazí. Obvykle znamená, že si Disney myslí, že používáte nekompatibilní zařízení, což je samozřejmě scestné, protože jste na něm již odkoukali tolik obsahu. Je to poněkud nelogické už jen z toho faktu, jak byste mohli aplikaci na nekompatibilní zařízení nainstalovat.

Jenže pak je zde ještě druhé vysvětlení. Může se jednat i o protipirátské opatření, které se snaží zastavit získání streamu a poté jeho online distribuci. A ano, samozřejmě víme, že to není ani váš případ. Nejpravděpodobnější situací je totiž to, že jen došlo k „překřížení některých cest“ a tím vznikla daná nějaká závada na síti (aplikace si prostě myslí, že pirátíte na jiném zařízení, i když tomu tak není).

Restartujte router 

Stalo se to i v mém případě. S aplikací Disney+ a off-line uloženými pořady jsem odjel na chatu, kdy jsem v Galaxy S21 FE vypnul data (i Wi-Fi) a připravený obsah přehrál přes HDMI v „hloupé“ televizi. Samozřejmě se může tato chyba vyskytnout i na jiných zařízení s platformou Android nebo i iPhonech. Po návratu domů jsem ale už aplikaci nespustil, tedy ne tak, jak bych si představoval. Nepomohlo vypnutí/zapnutí Wi-Fi, aktualizace aplikace, ani restart zařízení, což byly první logické kroky. Aplikaci jsem mazat nechtěl, protože jsem v ní měl ještě další stažený obsah, který bych musel stahovat opětovně.

I když v telefonu fungoval internet zcela korektně, Disney+ připojení nakonec nevidělo. Zkusil jsem tedy restartovat router a po opětovném naběhnutí sítě se vše spravilo. Nemusel jsem ani dávat ignoraci sítě a znovu se k ní v telefonu přihlašovat. Tento jednoduchý krok tedy způsobil, že po spuštění aplikace Disney+ se ta hned načetla tak, jak měla. Pokud se tedy i vám zobrazuje v platformě chyba 83, jednoduše restartujte router a máte ji vyřešenou.

Disney+ si můžete předplatit zde

Související články

Dnes nejčtenější

.